Reklam
Reklam

Gebze'deki toplanma alanı tabelası kafaları karıştırdı

Gebze İbrahim Ağa Caddesi üzerinde bir marketin yanında bulunan Acil Durum Toplanma Merkezi tabelası, görenleri şaşırtıyor. Gebzeliler jeneratör kafesi üzerinde bulunan tabelanın yanlışlıkla mı asıldığını yoksa Acil Durum Toplanma Merkezi sayısının kağıt üzerinde çok mu gösterilmeye çalıştığını merak ediyor.

Gebze'deki toplanma alanı tabelası kafaları karıştırdı
28 Ocak 2021 - 11:23
Deprem riski yüksek olan bir bölgede yaşadığımız artık herkes tarafından biliniyor. Bununla birlikte Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Gebze’deki yapı blokunun yüzde 60’ının deprem riski taşıdığını da dile getirmişti. Hal böyle olunca, kentteki acil durum toplanma merkezleri de büyük önem taşıyor. Bu bağlamda Gebze’deki toplanma merkezlerinin nerelerde olduğu da son günlerde özellikle Gebzeliler tarafından merak edilir oldu.

NEDEN ASILDIĞI MERAK KONUSU OLDU
Bununla birlikte Gebze İbrahim Ağa Caddesi’nde bulunan bir marketin yanındaki jeneratör kafesinin üzerindeki Acil Durum Toplanma Merkezi tabelası ise görenleri merak içinde bıraktı. Tabelanın bulunduğu alanda jeneratörlerin olması, bunun yanı sıra hemen solunda marketin tezgahlarının bulunması, sağında ise çay ocağının yer alması, vatandaşların aklında, “Eğer burası deprem toplanma alanıysa nerede toplanacağız, yok eğer toplanma alanı değilse tabela neden buraya asıldı?” sorularını da beraberinde getirdi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum