Gebze Fatih'te öncelik ilk yardım

Gebze Fatih Devlet Hastanesi verdiği nitelikli sağlık hizmetlerinin yanında bölge halkını da bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gebze Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel ve Eğitim Hemşiresi Arzu Yıldırım, Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi personellerine temel yaşam desteği ve ilk yardım eğitimi verdi.

Gebze Fatih'te öncelik ilk yardım
21 Kasım 2019 - 14:20 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 14:24

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde eğitimler hız kesmiyor. Hastane yönetimi bu kez de bölge halkını ilk yardım konusunda bilinçlendirdi. Bu doğrultuda Gebze Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel ve Eğitim Hemşiresi Arzu Yıldırım, Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi personellerine temel yaşam desteği ve ilk yardım eğitimi verdi.

EĞİTİMİ PÜR DİKKAT DİNLEDİLER
İlk yardımın önemi, temel yaşam desteği basamakları, temel yaşam desteğine başlamada zamanın önemi, etkili göğüs basısı ve boğulmalarda ilk yardım gibi konular sözlü ve maket üzerinde uygulamalı olarak anlatılırken, katılımcıların verilen eğitimi dikkatle dinlemeleri gözlerden kaçmadı.  İlk yardım ve temel yaşam desteği uygulamalarının ilk yardım eğitimi almış kişiler tarafından yapılması gerektiğini vurgulayan Gebze Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel,  “Ülkemizde ev, iş ya da trafik kazaları ve doğal afetler nedeni ile çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte ya da sakat kalmaktadır. Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman bir sağlık görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya da ortamda bulunan kişilerin kendilerine ya da başkalarına yapacakları ilk yardım uygulamaları son derece önemlidir. Bu bağlamda Gebze Fatih Devlet Hastanesi olarak halkımızı bilinçlendirmek adına verdiğimiz eğitimler devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum