Gebze İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan önemli açıklama

Koronavirüsle mücadelede vaka sayılarının her geçen gün daha doğru seyretmesinden ötürü tedbirler de artıyor. Bu bağlamda Gebze İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, bu sabah gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Gebze'de uygulamaya alınacak yeni kararları kamuoyuna duyurdu. Buna göre Gebze'deki semt pazarlarının kaç kişiyi aynı anda alacağı açıklandı.

Gebze İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan önemli açıklama
03 Aralık 2020 - 17:59

Gebze İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında toplandı. Gerçekleşen toplantı sonrasında Koronavirüsle mücadele doğrultusunda Gebze'yi yakından ilgilendiren kararlar alındı. Buna göre semt pazarları ile AVM'lere giriş çıkışlarda tedbirlerin arttırılmasına karar verildi. Gebze'de bulunan toplam 7 semt pazarına kaç kişinin girebileceği de karara bağlandı. Ayrıca, semt pazarlarına girişlerde vatandaşlara HES kodu sorgulaması da yapılacağı açıklandı. Bununla birlikte Gebze Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, Gebze Center'ın iki giriş çıkışu bulunduğu ve buralarda da HES kodu sorgulaması yapılacağı açıklandı.

CENTER GİRİŞ ÇIKIŞINDA HES KODU SORGULAMASI
Gebze Kaymakamlığı konu hakkında şunları dile getirdi;" Gebze Center AVM’ye iki noktadan giriş çıkış olduğundan her iki noktada da yeterli sayıda eleman ve cihaz bulundurularak çalışanlar ve müşteriler için HES kodu sorgulaması yapılmasına, HES kodu olmayan veyahutta riskli olan kişilerin AVM’ye girişine izin verilmemesine, riskli olduğu halde AVM’ye gelen vatandaşlarla ilgili gerekli işlemlerin yapılması için AVM’de görevlendirilen polis ekibine anında ihbarda bulunulmasına karar verildi." Kurul, Gebze'deki semt pazarlarında kaç kişinin bulunacağına dair bir tablo yayınladı. 

İŞTE GEBZE'DE PAZARLARIN ALABİLECEĞİ İNSAN SAYISI;

YORUMLAR

  • 0 Yorum