Gebze kampüsü Başkent'e örnek oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede TSE Gebze Kalite Kampüsü’nde gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yaparak, “Bu kampüsün bir eşini Ankara’da yapmak için start verdik” dedi.

Gebze kampüsü Başkent'e örnek oldu
15 Nisan 2019 - 11:58

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Ayhan Saruhan ve her iki odanın Meclis üyelerinden oluşan bir heyet, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Gebze’deki Kalite Kampüsüne inceleme ziyareti gerçekleştirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret, İSO ve İTO üyelerinin Enstitünün teknik ve idari kapasitesi hakkında bilgilendirilmesi amacıyla düzenlendi.

GÜCÜMÜZÜN NE OLDUĞU BİLİNMELİ
Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ziyaret programı çerçevesinde yaptığı konuşmada TSE’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ve Türkiye sanayisinin arkasındaki güç olduğunu söyledi. Büyükdede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “TSE milli kurumumuz olarak bizim göz bebeğimiz olmak zorunda. Buradaki gücümüzün ne olduğunu önce sanayicilerin bilmesi gerekiyor çünkü burası sanayicilerin, ticaret dünyasının yeri. Burası sizler için var, sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak için var. Gümrükteki malzemelerin kontrolü için var.

BİR BENZERİ ANKARA’DA YAPILACAK
Ürettiğimiz ürünlerin standartlara uygunluğunu görmemiz için var. Her bir ürün buraya geliyor burada test ediliyor, eğer standartla uygun değilse, bir tehlike arz ediyorsa bunları toplayabilmemizin arkasındaki güç burası. Kalitesiz olan ürünleri buraya sokmamız gerekiyor. Burası da bu nedenle Bakanlığımızın mihenk taşı. Bizim arkamızdaki güç. Aynı zamanda sizin de arkanızdaki güç. Sizlerin doğru ve kaliteli ürünleri yakalayabilmesi buranın iyi ve hızlı servis vermesine çok bağlı. Bu kampüsün bir eşini Ankara’da yapmak için start verdik. Ankara’da Temelli’de güzel bir proje hazırlandı, hazırlanan bu projeyi de inşallah hayata geçireceğiz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum