Reklam
Reklam

Gebze Kaymakamlığı'nda kritik toplantı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında haftalık olarak düzenlenen ilçe asayiş koordinasyon toplantısının bu haftaki konusu normalleşme takvimi oldu.

Gebze Kaymakamlığı'nda kritik toplantı
23 Şubat 2021 - 14:01
Kaymakam Güler ve beraberindeki ilçe protokolü, normalleşme takvimini masaya yatırdı. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında gerçekleşen ilçe asayiş koordinasyon toplantısına Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Personel Binbaşı Barış Eke, Gebze Kapalı Cezaevi Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Yıldırım ve Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu katılım gösterdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Kaymakam Güler, “İlçemizde alınan tedbirlere rağmen son zamanlarda COVİD-19 vaka sayılarında yeniden bir artış ile karşı karşıyayız. Normalleşme sürecine hızlı bir şekilde geçebilmemiz, lokantaların, kafelerin, kahvehanelerin faaliyetlerine yeniden devam edebilmeleri için alınan kurallara toplu bir şekilde uymamız gerekmektedir.

“YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE”
Koronavirüs ile mücadele adımları 1 Mart itibariyle başlayacak. Vaka sayılarında yaşanacak azalmaya göre kafe ve restoranların açılması gündemde. Bu kapsamda vatandaşların rehavete kapılmadan COVİD-19 tedbirlerini gözeterek sürdürmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm Türkiye’de iller düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandırıldı. Kocaeli veriler doğrultusunda yüksek riskli bölge olarak görünüyor.

“BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”
Vatandaşlarımızın yüksek riskli bölgeden orta veya düşük riskli bölgeye geçmek için hassas davranmaları normalleşme takviminin hızlı bir şekilde ilerlemesi hepimiz için büyük önem arz etmektedir” dedi.  Toplantıda, vatandaşların huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına ilçe genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde yapıldı. Aynı zamanda Koronavirüs ile mücadelede alınması gereken tedbirler, normalleşme sürecinin hızlandırılması adına atılması gereken adımlar, yapılması gereken çalışmalar, yapılan denetimler ve uyarılar görüşüldü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum