Gebze Orman İşletme Şefliği artık Müdürlük oldu

Yaklaşık 400 bin nüfusu olmasına rağmen bir türlü hak ettiği dikkati ve değeri alamayan Gebze’ye, 63 bin fidanın Pelitli’de toprakla buluştuğu ‘Milli Ağaçlandırma Günü’nde’ müjdeli bir haber geldi. Buna göre Gebze Orman İşletme Şefliği, AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nın girişimleri sonucunda Müdürlük oldu. Karar hiç kuşkusuz Gebze orman köylüsünün yüzünü güldürdü.

Gebze Orman İşletme Şefliği artık Müdürlük oldu
12 Kasım 2019 - 14:33 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 14:40

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Gebze Orman Şefliği, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gebze Orman İşletme Müdürlüğü’ne dönüştürüldü. Gebze’de Orman İşletme Müdürlüğü kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlanırken, müjdeli haberin 63 bin fidanın Gebze’de toprak buluştuğu ‘Milli Ağaçlandırma Günü’nde’ gelmesi ayrı bir mutluluk oldu.

SAKARYA’YA BAĞLANDIK
İşletme Şefliği iken İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı olarak hareket eden Gebze Orman İşletme Müdürlüğü, yapılan yeni düzenleme ile Sakarya Bölge Müdürlüğü’ne bağlanırken, Hereke, Kargalı, Dilovası ve Mollafenari Orman İşletme Şefliği de Gebze Orman İşletme Müdürlüğü’nün sorumluluğuna verildi.

AYAR’DAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
Gebze Orman İşletme Şefliği’nin bir süredir müdürlük olması için uğraş veren AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, sosyal medya hesabından “Gebze Orman işletme Şefliği, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü’ne dönüştürülmüştür. Gebze’mize hayırlı olsun” ifadesiyle müjdeli haberi duyurdu. Başkan Ayar, “Gebze’nin Orman İşletme Müdürlüğü onaylanmıştır. Bölgemize ve memleketimize hayırlı olması dileğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum