Gebze otoparkında sona yaklaşılıyor

Gebze'ye 7 katlı otopark inşa ederek araçların park sorununu gidermek isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, işlerin büyük bir bölümünü tamamladı.

Gebze otoparkında sona yaklaşılıyor
09 Aralık 2019 - 10:12

Gebze'nin en büyük problemleri arasında parklanma yer alıyor. Bu doğrultuda harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Kızılay Caddesi'ne 7 katlı bir otopark kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yapımına devam edilen otopark toplam 14 bin 890 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Tüm katlarında çalışmaların devam ettiği otoparkın iç kısım yollarına asfalt serimi gerçekleşti. Kaba inşaatı biten otoparkın kat içi çalışmalarına devam eden Büyükşehir ekipleri, dış cephe boyasının da büyük bir bölümünü tamamladı.

497 ARAÇ KAPASİTESİ OLACAK
Kocaeli’nin hangi noktasında trafik sorunu varsa ilgilenen ve gerekli çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, sorun yaşanan bölgelere otopark yaparak bu sorunları gidermeye devam ediyor. Bu kapsamda Gebze ilçe merkezinde yapım çalışmaları devam eden 7 katlı otopark, 3 bodrum kat, zemin ve 3 normal kat olarak yapılıyor. Yapı, 497 araç kapasiteli olarak inşa edilecek. Ayrıca araç park yerlerindeki sensörler sayesinde, otopark girişinde hangi katlarda boşlukların olduğu görülebilecek.

İKİ ASANSÖRLE KATLARA ÇIKILACAK
7/24 kamera ve güvenlik sistemiyle kontrol edilebilecek olan otoparkta, 630 ve 800 kg kapasiteli iki asansörle katlara çıkılacak. Ayrıca otoparkta yeni nesil led aydınlatmalar, yangın detektör sistemi, yangın alarm sistemi, yıldırım koruma sistemi (paratoner) ve elektrik kesintilerinde kullanılacak jeneratör sistemi gibi donanımlar bulunacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum