Reklam
Reklam

Gebze polisi o dolandırıcıyı Akçakale'de yakaladı

Gebze’de, telefon dolandırıcısı tarafından terör bahanesiyle kandırılan vatandaş, evinde bulunan 210 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı.

28 Şubat 2021 - 01:11 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 01:19
Gebze’de gün geçmiyor ki bir dolandırıcılık olayı yaşanmasın. 23 Şubat’ta Güzeller mahallesindeki bir ikamette meydana gelen olayda bir vatandaşı ağına düşüren dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp, ‘adınız terör örgütüne karışmış,  evinizdeki paraların güvende olması için kontrol etmemiz lazım” diyerek paraları kendilerine vermelerini istedi. Dolandırıcıların tuzağına düşen vatandaş, evinde bulunan 210 bin TL değerindeki altın ve nakit parayı kendilerini polis olarak tanıtan kişilere teslim etti.

AKÇAKALE’DE YAKALANDI
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan vatandaş durumu polise bildirdi. Hemen harekete geçen ekipler, dolandırıcılık olayını gerçekleştiren A.Ö.’nün Şanlıurfa’da olduğunu tespit etti. Urfa’ya giden ekipler şahsı Akçakale ilçesinde yaptığı operasyonla yakalayarak gözaltına aldı. Dolandırıcılık suçlarından 6 adet suç kaydının olduğu belirlenen şüpheli, Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum