Reklam
Reklam

Gebze polisi tepelerine bindi

Gebze polisi hırsızların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. 27 ve 28 Şubat tarihlerinde 12 ayrı hırsızlık olayı gerçekleştiren 4 şüpheli, Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı başarılı operasyonla yakalandı. Hırsızlık zanlıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

01 Mart 2020 - 21:57 - Güncelleme: 01 Mart 2020 - 22:58
Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde Gebze, Darıca ve Çayırova’da meydana gelen 12 ayrı hırsızlık olayını aydınlattı. Otodan hırsızlık, gasp ve güveni kötüye kullanma suçlarından aranan 4 şüpheli, son işlerinde yakayı ele verdi. Buna göre 28 Şubat’ta Gebze Mezarlığı civarında Erdal Y’e ait araçtan pardüse, çanta ve cep telefonu, Zeynep A'ya ait araçtan, aracın camını kırmak suretiyle müştekiye ait çantasını ve müşteki Şükrü D’ye ait araçtan ise palto, cep telefonu ve aracın anahtarını çalan şahıslar, polis ile girdiği kovalamaca sonucunda Adem Yavuz Mahallesi’nde yakalandı. Müştekilere ait çalınan malzemeler ile geçirilen R. P., M. K., A. P. ve H. H. P isimli şahıslar, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasından sonra bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR
Hırsızlık şüphelilerinden M.K’nin 3 ayrı hırsızlık kaydı olduğu ve kayıp şahıs olarak hırsızlık ve resmi belgede sahtecilik suçlarından arandığı, A.P’nin 16 ayrı suç kaydının olduğu, 2 ayrı hırsızlık suçundan ve hükümlünün kaçması suçundan arandığı ve ayrıca 10 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, H.H.P’nin ise yine hırsızlık suçundan kaydı olduğu ve ikametten hırsızlık suçundan arandığı tespit edildi.


NOT: 
https://www.youtube.com/watch?v=kd3x58JSUjs Video, 6. olay olarak polis kayıtlarına geçti. Beyaz Seat Leon araç ile Gebze’den çaldıkları 16 VD ... plakayı kullanarak Bursa’ya giden şahıslar, bankadan para çeken müşteki İlyas K'yı gasp tesebbüsünde bulunmuşlar. Ancak şüphelilerin parayı alamadan olay yerinden uzaklaştıkları görüntülerde açıkca görülüyor.

Fotoğraf: AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum