Gebzeli annelere en faydalı eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı” kapsamında katılımcılara teknoloji ve madde bağımlılığı eğitimi verdi. 3 ilçede verilen eğitimlerin bir ayağı da Gebze’de gerçekleşirken, bu kapsamda Gebzeli anneler alanında uzman kişilerin verdiği bilgilerle bilinçlenmiş oldu.

Gebzeli annelere en faydalı eğitim
14 Şubat 2020 - 12:33

“Anne Şehir Sağlıklı Yaşam” Programı, spordan sağlık taramalarına, eğitimden sosyal ve kültürel etkinlilere kadar geniş bir perspektifte, çalışan ya da ev kadını olan annelerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla hizmet veriyor. Bu kapsamda annelerin fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden daha güçlü olmaları için çalışmalar devam ediyor.
 
BAĞIMLILIK EĞİTİMLERİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı” katılımcı üyelerine teknoloji ve madde bağımlılığı eğitimi verildi. Kocaeli Valiliği tarafından yürütülen proje kapsamında verilen eğitimler Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve Toplum Destek Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından verildi.
 
GEBZE, İZMİT VE DERİNCE’DE
Gebze, İzmit ve Derince’de “Kocaeli Anne Şehir Sağlıklı Yaşam” programının katılımcı üyelerine teknoloji kullanımı üzerinde duran yetkililer, kontrolün kaybedilmesi ve teknolojiyi ölçüsüz, sınırsız kullanılmasının çok ciddi zararlara sebep olabildiği bilgisini verdi. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlandı.
 
MADDE BAĞIMLILIĞI
Teknoloji bağımlılığının yanı sıra katılımcılara madde bağımlılığı eğitimi de sunuldu. Uzman ekip tarafından verilen eğitimlerde madde bağımlılığının zararları anlatıldı. Madde bağımlılığına bağlı vücut işlevlerinin olumsuz yönde etkilendiği, zarar gören kişinin bu maddeleri bırakamaması durumunda yoksunluk belirtilerinin ortaya çıktığı bilgisi verildi.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum