Gebzeli iskan mağdurları tepkili

Gebze’de oturdukları evlerde iskan sorunu yaşayan vatandaşlar, ödemeleri gereken yüksek elektrik meblağları yüzünden tepkili. Müteahhit kusuru yüzünden iskan alınamayan dairelerinde bireysel olarak elektrik aboneliği gerçekleştiremeyen vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

Gebzeli iskan mağdurları tepkili
30 Eylül 2019 - 12:25

Satın aldıkları dairelere müteahhitlerin iskan almamasından dolayı onlarca Gebzeli vatandaş mağdur durumda. Bu doğrultuda bölge sakinleri bugün SEDAŞ önünde tepkilerini ortaya koydular. Müteahhitten aldıkları evlerin iskanlarının bir türlü alınmaması yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar, yüksek miktarda fatura tutarlarını ödemek zorunda kalıyor. Bugün bir araya gelerek toplu bir şekilde SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne giden Gebzeliler, iskan sorunu yüzünden bu tutarlarla karşı karşıya kaldıklarını aktardı. İskanlarını alamayan vatandaşlar 3 bin 500 TL ve 5 bin TL arasında değişen rakamlar ödemek zorunda olduklarını ve ne yapacaklarını bilemediklerini gazetemize aktardı.

“BİZ NEDEN MAĞDUR OLALIM?”
SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne kendilerine çıkartılan borcu ödemek için giden Gebzeliler, “Bu borcu biz nasıl ödeyeceğiz. Müteahhitler iskanları almıyor. Doğalgaz ve suya abonelik veriliyor ancak elektriğe verilmiyor. Bu iskan konusuna muhakkak bir düzenleme yapılması gerekiyor. İnşaat sonrasında müteahhitlere 3 ay içerisinde mutlaka iskan almak zorunluluğu getirilmeli. Biz neden mağdur olalım?

“BU BEDELLERİ NASIL ÖDEYELİM”
İki senedir iskan alınmasını bekliyoruz. Bizlerin mağduriyeti sonrasında ortaya çıkan tutarları biz nasıl ödeyeceğiz. İskan alamadığımız için abonelik alamıyoruz. Bunun sonucunda da tutarlar ortada. Burada kimimizin 3 bin TL kimimizin ise 5 bin TL borcu gözüküyor. Asgari ücretin 2 bin 20 TL olduğu yerde biz bu bedelleri nasıl ödeyelim. İskanım olsa ben kullandığım fatura bedelini öderim” ifadelerinde bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum