Reklam
Reklam

Gebzeli İsmail Öztürk, dolandırıldığını iddia etti

Kirazpınar’da yaşayan İsmail Öztürk adlı vatandaş, gazetemize yaşadığı problemle alakalı açıklamalarda bulundu. Öztürk, kız kardeşinin kocasından aldığı TOKİ dairesinin yıllarca taksitini yatırdığını ve eniştesinin de daireyi başkasına sattığını iddia etti.

08 Nisan 2021 - 11:16 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 14:07
Gebzeli İsmail Öztürk, Gebze Yenigün Gazetesi’ne telefonla ulaşarak, yaşadığı bir problemi aktardı. Kirazpınar Mahallesi’nde oturduğunu belirten İsmail Öztürk, kız kardeşinin kocası Ş. B.’yle yaşadığı ticari anlaşmazlıkları gazetemize anlattı. Öztürk, yıllardır taksitini yatırdı dairenin eniştesi tarafından başkasına satıldığını ve bu yüzden evden tahliye edildiğini açıkladı. Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamada 9,5 sene önce eniştesinden aldığı dairenin taksitlerini her ay düzenli olarak ödediğini ve arada peşinatlar verdiğini dile getirdi ve 65 bin TL’ye anlaştığı daireye 88 bin TL ödediğini söyledi. Büyük bir mağduriyet yaşadığını dile getiren Öztürk, eniştesi Ş.B.’nin daireyi üçüncü bir şahsa sattığını ve eniştesinin bu satışın icra yoluyla gerçekleştiğini kendisine aktardığını açıkladı.

İLGİLİ KURUMLARDAN DESTEK BEKLİYOR
Öztürk, yaşanan bu gelişme sonrasında, yapılan bu satışa karşı çıktığını ve burada mağduriyet yaşandığını eniştesine anlatamadığını vurguladı. Daireyi yeni alan mülk sahibi ise Öztürk’ü mahkeme yoluyla 9,5 yıldır oturduğu binasından çıkardı. Bu süre zarfı içerisinde karşı bir dava açarak, iddia ettiği mağduriyetini yargıya taşıdığını da sözlerine ekledi. Öte yandan Öztürk, verdiği bilgilerde 9,5 yıldır oturduğu Kirazpınar Mahallesi TOKİ Konutları B1-4 Daire 37 ikametgahındaki elektrik ve su aboneliğinin de yıllardır üzerine olduğunu özellikle söyledi. Öztürk, iddialarına ilişkin hem adli makamlardan, hem de ilgili kurumlardan destek beklediğini açıkladı.

Kirazpınar'da oturan İsmail Öztürk, eniştesi tarafından dolandırıldığını iddia etti.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum