Gebzeli öğrenciler aşılanıyor

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından Gebze’deki tüm 1.sınıf ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşıları yapılmaya başlandı. İlkokul öğrencilerinin yanı sıra ortaöğretim 8. sınıf öğrencilerine ise difteri ve tetanoz aşıları yapılarak bağışıklama çalışmalarında bulunuldu.

Gebzeli öğrenciler aşılanıyor
12 Aralık 2019 - 14:54 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 - 15:00

Yapılan aşılar hakkında bilgilendirme yapan Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, “Aşılar günlük hayatta ölümcül hastaları bile önleyen bakteri, virüs gibi enfeksiyon etkenlere karşı bir panzehirdir. Aşılar; zayıflatılmış hastalık virüsü, hastalık etken parçaları, çeşitli zehirli maddelerinden oluşur. Vücut aşıyı aldığı zaman antikor üretir ve bağışıklık sistemi oluşur” dedi.

SAĞLIKLI ADIMLAR ATALIM
Kadıoğlu, yaptığı yazılı açıklamasında devamında ise sözlerine şöyle devam etti; “Hayatın her aşamasında aşılamanın önemi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması her yaştan insanın korunmasını sağlamak hedeflenmekte olup çocuklarımızın aşılanmasını sağlayalım. Aşılanma şansını kaçıranlar var ise aşılanmaları için sağlık kuruluşlarımıza getirin. Sağlıklı bir toplumun gereği için aşılama hizmetinin vazgeçilemez olduğu bilincini tüm kesimlere ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Aşılama ile sağlıklı bir geleceğe doğru çocuklarımızla birlikte sağlıklı adımlar atalım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum