Gebzeliler, Korona'ya kafa tutuyor

Gebze’de, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ve 4 günlük sokağa çıkma yasağının bitmesiyle çarşı ve caddelerde yoğunluk yaşandı. Bayram alışverişine çıkan bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Gebzeliler, Korona'ya kafa tutuyor
20 Mayıs 2020 - 14:45

Gebze’de, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından, cadde ve sokaklar hareketlendi. 0-14 yaş grubundaki çocuklara saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verilmesiyle de özellikle çocuklarıyla bayram alışverişi yapmak isteyen aileler yoğunluk oluşturdu. Çocuklar ve aileleri, 11.00’den itibaren cadde ve sokaklara akın etti. Bazı aileler, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi özellikle çocuklarıyla birlikte Eskiçarşı’da alışveriş yaptı. Yaşanan yoğun kalabalık, “Gebzeliler, Korona’ya kafa tutuyor” yorumlarına neden oldu.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğur Gürbulak
    4 ay önce
    Ozaman 4 gün yasak yapmayacaklar, kademeli olarak belirli saatlerde insanlar hava almaya yürüyüş yapmaya çıkmalı, 4 gün tatil yapıp 4 gün sonunda işe gidiyorum, herkes birden dışarı çıkıyor bu sıcaklarda millet bunalıyor üstüne bide hükümetin uyguladığı yasaklar bunaltıyor. İyiliğimize isteniyorsa 15 gün 81 ilde sokağa çıkma yasağı yaparsın kimde ne varsa kendini gösterir sonra tedaviye başlarsın. Aylardır kapalı olan esnafların dükkanları var 15 gün hiç bir üretim yapmayan fabrikada batmaz..