Gebzeliler koronavirüsle mücadele konusunda bilgileniyor

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri ,15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı'nda Gebzeli vatandaşlara yaklaşan kurban bayramı öncesinde koronavirüs hakkında temizlik ve hijyen başlıklarıyla bilgilendirmede bulundu.

Gebzeliler koronavirüsle mücadele konusunda bilgileniyor
29 Temmuz 2020 - 09:20

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Gebzeli vatandaşları koronavirüse karşı mücadele konusunda bilgilendirmeye devam eden Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri, 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı'nda stant kurdu. Burada, Gebzeli vatandaşlara halk sağlığı önlemleri arasında kişisel koruyucu önlemler (el hijyeni, solunum hijyeni kuralları), çevresel önlemler, fiziksel mesafe önlemleri ve seyahatle ilgili önlemler hatırlatılarak fiziksel mesafe önlemleri, bireylere vakaların izolasyonu ve temaslıların karantinası gibi bilgiler verilerek  bu önlemlerin birbiri ile alakalı olduğu hatırlatıldı.

"MASKE, MESAFE, TEMİZLİK"
Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları, koronavirüs hakkında uyarılarda bulunarak COVID-19 kapsamında yapılan halk sağlığı ve sosyal önlemlerin düzenlemesinde dikkat edilmesi gerekenleri tekrar hatırlattı. Halk sağlığı ve sosyal önlemleri ayarlamanın vakaların yeniden ortaya çıkma riski açısından olası etkisine dikkat çeken Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, "Gebzeliler olarak yapmamız gereken tek şey hep birlikte salgını yenmek için gereken kurallara uymaktır. Sağlık müdürlüğü olarak ısrarla üzerinde durduğumuz bir husus var: Maske, mesafe ve temizlik. Bu konuda epeyce mesafe kastettiğimize inanıyorum. Salgın bitene kadar Gebzeli vatandaşlarımızdan tedbiri elden bırakmamaya davet ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum