Genç MÜSİAD Gebze'de bayrak değişimi

Genç MÜSİAD Gebze 5. Olağan Genel Kurulu, Gebze Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşti. Siyasetten, ekonomiye kentin önde gelen birçok isminin bir araya geldiği kongrede, önceki dönem başkanlık görevini yürüyen Alican Karakaya, bayrağı Ömer Faruk Uysal’a devretti.

Genç MÜSİAD Gebze'de bayrak değişimi
18 Şubat 2020 - 08:54

Bölgemizin aktif ve önemli SİAD’ları arasında yer alan Genç MÜİSAD Gebze’de kan değişikliği yaşandı. Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 5. Olağan Genel Kurul sonrasında Gebze Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ömer Faruk Uysal getirildi. Gebze Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, siyasi partilerin temsilcileri, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK ve SİAD temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Genç MÜSİAD Gebze Başkanı Ömer Faruk Uysal

"BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ"
Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Karakaya, görevi devralacak arkadaşlarına başarılar dilerken, Genç MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Uysal ise, Genç MÜSİAD bayrağını Gebze’de daha ilerilere taşımak için tüm mücadeleyi göstereceklerini vurguladı. MÜSİAD Gebze Başkanı Beyaz, MÜSİAD’ın öneminden bahsederek, iş adamlığını statü olsun diye düşünmediklerini ve toplumun dertleriyle dertlendiklerini, ülkenin gelişimine her türlü desteği vermek amacında olduklarını ifade etti.

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal
 
"GEBZE ŞUBEMİZDEN BÜYÜK KATKILAR BEKLİYORUZ"
Genç MÜSİAD Genel Başkanı Akbal kongrede yaptığı konuşmada, “MÜSİAD ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunmakta ve istihdama milyonlarca katkı sağlamasıdır. MÜSİAD’ı MÜSİAD yapan ekonomiyi bereket kavramıyla taçlandırmasıdır. İlk günden bu yana ülkemiz için milli bir mücadele vermekteyiz. Askerlerimiz sınır ötesinde vatanımızın bekası için operasyonlar gerçekleştiriyorsa, bizler de iş insanları olarak ülke ekonomimizin kalkınması için gerekli çalışmaları sağlamalıyız. Dünyayı yönetenler siyasiler olarak gözükse de bu işin önemli bir sac ayağı da ekonomidir. Bizlerin en önemli görevi ekonomimizi kalkındırmak, helal ve ahlaklı ticareti de dünyaya yaymaktır. Gebze nasıl ki Türkiye için çok önemliyse ve ihracatın kalbiyse, Genç MÜSİAD da Gebze şubesinden o denli büyük katkılar bekliyor” dedi.


 
"GEBZE TÜRKİYE İHRACATINA YÖN VERİYOR"
Akbal’ın ardından kürsüden bir konuşma gerçekleştiren Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, “Siyaset Ankara’dan yönetilir sanayi Gebze’den. Bugünkü genel kurulun bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Konu ülkenin ve bölgenin kalkınması olunca MÜSİAD’la her projenin içinde olduk. Biz sizlerle bir bütünüz, hepimiz bir bütünün parçasıyız. Gebze tek başına Türkiye ihracatına yön veren bir bölge. Türkiye’nin enlerinde baktığımızda hiçbir yerde olmayan kurumlara sahibiz. Türkiye’nin tek teknoloji bankası Gebze’de. Ne kadar üretirsek o kadar var olacağız. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Yeni meslekler hayatımıza giriyor, alın teri ne kadar kutsalsa akıl teri de o kadar kutsal, gençler bizim geleceğimiz onlarla bir köprü kuracağız” şeklinde konuştu.


 
"GEBZE'DE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"
Çiler’in ardından söz alan Büyükgöz ise, “Genç kardeşlerimiz için Allah helal rızkın peşinde koşanlardan, haramdan uzak duranlardan eylesin diye dua edeceğiz. Yenş görev alacak kardeşlerimizin en güzel şekilde hizmet edeceklerinden şüphemiz yok. Rızkın 10’da 9’u ticarettedir. Biz inandığımız değerler ölçüsünde ticaret yaparsak, ahilik kültürünü sağlarsak ve o kültür çerçevesinde koşarsak, hem para hem de gönülleri kazanmış oluruz. Malezya ve Endonezya, Müslüman olmuşsa bizim ahilerimizin katkıları sayesinde olmuştur. Bugün bir değişim süreci yaşıyoruz. Yeni nesil şirketler hayatımıza giriyor ancak bu da kültürümüzü ve tarihimizi unutacağımız anlamına gelmiyor. Büyüklerin nasihatlerini ve tecrübelerini göz ardı etmeyeceğiz. Gebze sanayinin başkenti olduğu kadar, tarih ve turizm kenti. Bizim tarihi ve turizmi de ön plana çıkaracak adımları atacağız. Gebze’nin değerini bileceğiz ve gelecek için mücadele edeceğiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

 

PROTOKOL ROZETLERİ TAKTI
Genç MÜSİAD Gebze 5. Olağan Genel Kurulu’nda son olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Şubat ayındayız ve içinde bulunduğumuz aydan iki tarih hatırlatmak istiyorum. Bir tanesi 17 Şubat 1923 İzmir İktisad Kongresi. Oybirliği ile alınan kararlardan birisi yerli ürünlerin tercih edilmesidir. İktisadi bağımsızlığın temeli de budur. İkinci tarih ise 28 Şubat. 20 yıl önce bu ülkede içimizdeki zavallıların batılı paydaşlarıyla beraber zulmettiği günlerin yıldönümünü yaşıyoruz. Ticaret erbabımıza da bu zulüm misliyle yüklenmiştir. Ülkemizin bankaları hortumlanmıştır. Bunları unutmamamız gerek, ekonomimizin konuşulduğu toplantıda bunları hatırlatmak istedim. MÜSİAD denilince imanlı, ahlaklı, çalışkan, kul hakkını gözeten, rızkın Allah’tan olduğuna inanan, emin, kararlı ve ülkesini seven gençler aklıma geliyor” açıklamasında bulundu. Konuşmaların arından Genç MÜSİAD Gebze Başkanı Ömer Faruk Uysal, Yunus Furkan Akbal’a hediye takdim etti. Protokol üyeleri, yeni yönetim kurulu üyelerine MÜSİAD rozetlerini takarken, kongre çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum