Reklam
Reklam

Gençlik siyasetinde PUBG tartışması

AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Güvern'in organize ettiği PUBG turnuvasına Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Taş'tan tepki geldi. Taş, yaptığı açıklamada, "Bu yanlıştan dönün" dedi.

Gençlik siyasetinde PUBG tartışması
25 Ocak 2021 - 14:49
Kocaeli'nin gençlik siyasetinde PUBG tartışması. AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Güvern ve ekibinin organize ettiği ve son dönemlerin meşhur oyunu olan PUBG turnuvası, tartışma yarattı. Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Taş, konuyla alakalı bir açıklama yaparak şunları dile getirdi; "Başka işiniz yok mu sizin? Bu milletin evlatlarını neye ve nasıl heveslendiriyorsunuz. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alan bu sinsi dijital terör ve şiddet özentili uygulamasını ‘uzmanların da görüşü bu yönde’ gençliğimizi tehlikeli ve sonu belli olmayan bir çatışmanın ortasına koyarak nasıl olur da yarışma düzenleyip topluma örnek gösterirsiniz?

"SÖZDE YARIŞ NE OLA Kİ?"
Sizlere yakıştı mı şimdi bu? Yarışma mı düzenlemek istiyorsun? Bir, okuma gurupları düzenle. İki, kış kampı yap etkinlikler düzenle. Üç, tarihimize meraklandır, soru sor bilgi yarışmaları yap.  Dört, gruplar halinde sessiz sinema oyna. Beş, tiyatro etkinlikleri düzenle. Altı, futbol, voleybol, basketbol, yüzücülük grupları oluştur etkinlikler düzenle. Yedi, doğa gezileri, kamp ve piknikler yap yarışmalar planla. Bunun gibi onlarca hatta yüzlerce hayırlı ve güzel işler varken bu anlamsız ve ciddi psikolojik yan etkileri olan zarar verici sözde yarış ne ola ki? Yazıktır günahtır. Bu hatadan lütfen en tez vakitte dönün. Lütfen!"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum