Reklam
Reklam

GGOSB ve AFAD'dan afet farkındalık protokolü

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (GGOSB) ile Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında ‘Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık Eğitimleri ve İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

GGOSB ve AFAD'dan afet farkındalık protokolü
19 Eylül 2021 - 12:50
GGOSB, doğal afetler hakkında farkındalık ve afetlere hazırlık konusunda, Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile iş birliği yaptı. “Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık Eğitimleri ve İş Birliği Protokolü”, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Koçan ve GGOSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan tarafından Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un da katıldığı bir törenle imzalandı. Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nde yapılan programa, Vali Yavuz GGOSB Başkanı Ceylan AFAD Kocaeli Müdürü Mehmet Emin Koçan’ın yanı sıra; Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GEPOSB Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Dursun Çetin, GEPOSB Bölge Müdürü Murat Üstüntürk, Kandıra OSB Başkanı Mehmet Başol, iş dünyasının temsilcileri, STK temsilcileri ve öğrenciler katılım gösterdi.

“BU TÜR ÇALIŞMALARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Öğrenciler ve AFAD gönüllüleri ile bir süre sohbet eden Vali Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmalarında, “Ülkemiz deprem kuşağı üzerinde bulunuyor.  Geçmişte de çok büyük acılar yaşadığımız bir bölgede yaşıyoruz. Valilik olarak ilgili bütün kurum ve kuruluşlarımızın katılımıyla olası afetler sonrası yapılacak çalışmaları en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Ancak bizim öncelikli hedefimiz; depreme hazırlık, riskleri azaltmak, oluşabilecek riskleri bertaraf etmektir. Kocaeli olarak bir diğer önemli özelliğimizde; sanayi kuruluşlarımızın bölgemizde bulunmasıdır. Bu nedenle özellikle Organize Sanayi Bölgelerimiz başta olmak üzere büyük sanayi tesisleri ve diğerlerinde yürütülen bu tür faaliyetleri, arama kurtarma birliklerinin oluşturulmasını ve eğitilmesini çok önemsiyoruz” dedi.

“AŞILARIMIZI SÜRATLE YAPTIRALIM”
Aşılama çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan ve özellikle gençlerin süratle aşı yaptırmaları gerektiğini belirten Vali Yavuz, Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin aşılarını süratle yapmaları pandemi ile yaptığımız mücadelemize önemli destek sağlayacaktır. Çünkü bu okullar çocuklarımızla güzel. Çocuklarımızın, gençlerimizin seslerinin olduğu okullar bizim için huzur kaynağı. Dolayısıyla okullarımızı daha canlı tutabilmemiz için de bütün halkımızın ve gençlerimizin aşılarını süratle yaptırmalarını bir kez daha hatırlatıyorum. Eğitim-öğretimin kesintisiz şekilde devam etmesi için gerekli tedbirleri alıyorlar. Şu anda hastanelerde yatan, entübe olan ya da yoğun bakımda olan, hayatını kaybedenlerin yüzde 90-95’i ya hiç aşısız ya da tek doz aşılı olanlardır. Bu nedenle bilim insanlarının söylediklerine kulak vererek aşılarımızı süratle yaptıralım” diyen Vali Yavuz afetlerden uzak, mutlu, huzurlu bir yaşamımız olması temennisinde bulunarak emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
830 KİŞİYE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ
Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Güzeller Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında yapılan ‘Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık Eğitimleri ve İş Birliği Protokolü’nü hayırlı olması dilekleriyle onayladı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelleri ile AFAD gönüllülerin katılımıyla küçük çaplı bir tatbikat yapılmasının ardından Güzeller OSB personeli 50 AFAD gönüllüsüne sertifikalarını veren Vali Yavuz, onları tebrik etti. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nde idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 830 kişiye de afet farkındalık ve temel yangın eğitimi verilmek suretiyle afet bilincinin oluşması sağlanacak.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum