Gök kubbede hoş bir seda bıraktı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Aykut Ulu yaş haddinden emekli oldu.

Gök kubbede hoş bir seda bıraktı
27 Haziran 2020 - 10:08 - Güncelleme: 27 Haziran 2020 - 10:14

2003 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’nden Gebze’ye atanan ve Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde can siperhane görev yapan Aykut Ulu yaş haddinden emekli oldu. Meslekteki 29 yılının 17 yılını Gebze’de geçiren Ulu, dürüst ve adil görevi nedeniyle halkın sevgisini ve takdirini kazanmış bir polis memuruydu.
 
GÜZEL ANILARLA AYRILIYOR
Emekli olmasından ötürü farklı bir duygu yaşayan Aykut Ulu, Gebze halkı ve mesai arkadaşlarından helallik istedi. Ulu yaptığı açıklamada, “Baki kalan, bu kubbede hoş bir sedaymış. Dileğimiz, görev yaptığımız yerlerde hoş bir seda bırakarak gidebilmek. Geriye döndüğümüzde de yine dostlarımızla yüz akıyla görüşebilmek. 'Mahkeme kadıya mülk değildir' sözü hepimizin bir ölçüsü, görev yaptığımız yerler bizim olmuyor ama anılarımız, dostlarımız bizim oluyor. Dostlarım güzel hatıralarla ve anılarla ayrılıyorum. İnanıyorum ki, gönüllerinizde yer bırakmışımdır.

HELALLİK İSTEDİ
Bu tür ayrılıklarda duygusallık mutlaka var ama hayatın bir gerçeği bu. Emekliliğim nedeniyle aranızdan ayrılırken haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Ben hakkımı hepinize helal ettim. Sizlere ve ailelerinize sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum. Sağlıcakla kalın” ifadelerine yer verdi. Gebze Yenigün Gazetesi olarak Aykut Ulu’ya Gebze’de yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, emeklilik yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum