GTÜ'den Tersaneler Genel Müdürlüğü'ne destek

Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

GTÜ'den Tersaneler Genel Müdürlüğü'ne destek
03 Aralık 2019 - 12:26

Yapılan protokol kapsamında GTÜ’nün Savunma Teknolojileri Enstitüsü bünyesinde lisansüstü programlarına kabul edilen MSB Tersaneler Genel Müdürlüğü’nde görevli personelin öğrenim ve araştırma yapmasına yönelik olarak akademik destek sağlanacak. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın üniversite adına imzaladığı protokole, Tersaneler Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Murat Yıldız imza attı. GTÜ’de tezli yüksek lisans doktora bütünleşik doktora ve doktora sonrası araştırma etkinliklerinin koşulları ve kapsamlarını düzenlemek amacıyla imzalanan protokol, 2019-2020 eğitim öğretim yılından başlayarak 5 eğitim öğretim yılı süresince yürürlükte kalacak.

PROTOKOLÜN KAPSAMI
Tersaneler Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulan programlarda GTÜ’nün onayladığı akademik yeterliğe sahip personel için, programın akademik niteliklerinin yapı ve işleyişini etkilemeyecek şekilde, yeterli kontenjan ayrılacak. GTÜ’de müdürlük adına müracaat eden personelin akademik durumlarını lisansüstü eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliğinin ilgili hükümleri kapsamında değerlendirilecek. Durumu uygun bulunan personel, ücretsiz olarak lisansüstü eğitime kabul edilerek müdürlüğe bildirilecek. Protokol kapsamında öğrencilerin tezli yüksek lisans ve doktora tez konularının Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün ihtiyacına yönelik olması sağlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum