GTÜ'lü öğrenciler kep attı

Gebze Teknik Üniversitesi’nde 2018-2019 akademik yılı Mezuniyet Töreni gerçekleşti. Yoğun bir çalışma sürecinin ardından emeklerinin karşılığı olan diplomalarına kavuşan öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi.

GTÜ'lü öğrenciler kep attı
25 Haziran 2019 - 14:42

Bölgemizin parlayan yıldızı ve Türkiye’nin en iyi araştırma üniversiteleri arasında yer alan Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)’nden 2018-2019 akademik yılının sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler diplomalarına kavuştu. GTÜ Şenlik alanında gerçekleşen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilay Coşgun, Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, il protokolü, öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, mezunların kortej yürüyüşüyle devam etti. Daha sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme bölümü birincisi Sümeyye Çiçek Vural, mezunlar adına bir konuşma yaptı.

2023 VE 2071’E IŞIK TUTACAKSINIZ
Okul birincisi Vural’ın akabinde kürsüye çıkan Prof. Dr. Aslan, yoğun bir çalışma sürecinden sonra uluslararası arenada rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti ve sözlerini söyle sürdürdü; “Üniversitemizin elde ettiği başarılar göstermektedir ki; Gebze Teknik Üniversitesi, sadece lisans eğitimi veren bir üniversiteden çok daha fazlasıdır. Ülkemizin 2023 ve 2071 vizyonlarına ışık tutacak, yön verecek olan bu fikirleriniz bizim için çok değerli, bunu asla unutmayın. İnanıyorum ki tüm bu enerjinizi alçak gönüllü olmayı elden bırakmadan hem bireysel hem toplumsal yaşamda bizlerle paylaşacaksınız.”

BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, GTÜ’nün Gebze, Kocaeli ve Türkiye’nin incisi olduğunu belirtti. Çakmak, akabinde ise, “Gebze Teknik Üniversitesi’ni takip ediyorum. Üniversitemiz özverili çalışmalarla Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden biri haline geldi. Akademik başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Değerli mezunlarımız, kendinizi bundan sonra da her alanda geliştirmenizi, üniversiteden arkadaşlarınızla diyaloğunuzu devam ettirmenizi öneririm” dedi.

YAPTIĞINIZ İŞTEN KEYİF ALIN
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, programda yaptığı konuşmada Gebze Teknik Üniversitesi mezunları diğer üniversitelere göre çok daha kolay iş bulacak bir eğitim alarak buradan yola çıkacaklar. Hangi işi yaparsanız yapın mutlaka yaptığınız işten keyif almak, onu severek yapmak durumunda olun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından katılımcılar dereceye giren öğrencilere plaket takdim ettiler. Mezuniyet yemininin akabinde ise geri sayımla beraber öğrenciler keplerini atıp, hatıra fotoğrafı çekildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum