"Halkbank'ın görevi bedava bilet dağıtmak mı?"

CHP Kocaeli Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu CHP Sözcüsü Tahsin Tarhan, geçtiğimiz günlerde gündeme getirilen, Harbiye Açık Hava Konserleri'ne Halkbank’ın sponsor olmasını ve 3 bin bedava bilet iddiasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

"Halkbank'ın görevi bedava bilet dağıtmak mı?"
10 Eylül 2019 - 13:35

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması talebiyle yazılı soru önergesi hazırlayan Tarhan, “Halkbank’ın, Yavuz Bingöl konserine sponsor olmasında kamu bankacılığı açısından nasıl bir yarar var onu öğrenmek istiyoruz” dedi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP'li Tahsin Tarhan, “Bankacılık sistemi Türkiye’deki en zor zamanlarını yaşıyor. Kamu bankaları aracılığıyla döviz alım satımlarını, yandaş şirketlere kredileri kamuoyunun vicdanını yaralayan olayları ne yazık ki duyuyoruz. Harbiye Açık Hava Konserleri'ne Halkbank’ın sponsor olmasında nasıl bir kamu yararı vardır öğrenmek istiyoruz. İddialarda olduğu gibi sponsor olduğu konserlerde bedava bilet dağıtılıyorsa bu kim için hangi amaçla yapılmaktadır? Halkbank’ın görevi bedava bilet dağıtmak mıdır?” şeklinde konuştu.

"TÜM SANAT DALLARI DESTEKLENMELİ"
Tahsin Tarhan son olarak, “Halkbank, konserlere sponsor olarak nasıl bir reklam amacı gütmüştür. Buradan kamu bankasının çıkarı ne olmuş onu bilemiyoruz ancak bu sponsorluk sadece belirli açıklamalarıyla dikkat çeken sanatçıları kapsıyorsa, Türkiye’nin büyük sıkıntı çektiği kutuplaştırma politikasının çukuruna düşmüş demektir. Sanat desteklenecekse tüm sanat dalları desteklenmelidir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum