Hamilelik sırasında saç boyanır mı?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op. Dr. Burcu Çetinkaya, anne adaylarına gebelik sırasında saç boyama konusunda seslendi.

Hamilelik sırasında saç boyanır mı?
15 Mayıs 2019 - 09:13

Bayanların kendilerine her zaman özen gösterdiğini ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op. Dr. Burcu Çetinkaya, özellikle gebelik dönemlerinde hormonların değişmesiyle anne adaylarının kendilerine daha fazla bakma özen gösterme isteğinin olduğunu vurgulayarak saçlarını boyatmak isteyenlere 12. haftadan sonra organik boya kullanmalarını tavsiye etti. Bayanların zaman zaman değişim ve yeni bir ben demenin en basit yolunun saç renginin değişmesiyle sağlandığını ifade eden Çetinkaya, hamileliğin üçüncü ayından sonra  anne adaylarının organik olmak kaydıyla saçlarını boyatabileceklerini söyledi.

ALERJİYE DİKKAT
Gebelerin 12. haftadan sonra saçlarını rahatlıkla boyatabileceğini söyleyen Öğretim Üyesi Op. Dr. Çetinkaya, “Gebelerimiz özellikle organik boya tercih etmelidirler. Ama alerjik reaksiyon açısından alerjisi olan gebelerin saç boyattığında en fazla dikkat etmesi gereken husus budur. Organik boya tercih ederlerse alerji olayına dikkat ederlerse tabi ki de saçlarını boyatabilirler” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum