Hartamacı, İstanbul seçimini değerlendirdi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, Gebze Yenigün Gazetesi'ne dün tekrarlanan İstanbul seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu. Hartamacı, "Barış dili kazandı" dedi.

Hartamacı, İstanbul seçimini değerlendirdi
24 Haziran 2019 - 10:39 - Güncelleme: 24 Haziran 2019 - 12:28

Ekrem İmamoğlu, yaklaşık 780 bin oy farkla dün yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazandı ve yeni dönemde İstanbul'u yönetecek isim oldu. Uzun süredir, İstanbul'da İmamoğlu'nun çalışmalarına destek sunan CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, sonuçları Gebze Yenigün Gazetesi'ne yorumladı. Hartamacı, barış dilinin seçimden zaferle ayrıldığını ve sonuçların demokrasinin ne kadar özümsendiğinin bir göstergesi olduğunu aktardı. CHP'li Hartamacı konuşmasında şunları dile getirdi; "20 gündür sahadayız ve ülkenin değişik yerlerinden gelen herkes İstanbul teşkilatlarına destek olmaya çalıştı. Partinin her kademesinden insanlar sahada mücadele verince bu hislerin ne kadar önemli olduğunu, demokrasiyi ne kadar özümsediğimizi anlıyoruz. 

CHP'NİN ÇITASI BELİRLENMİŞTİR
İstanbul seçimi bizlere yoğun duygular yaşattı. Bizim barış diline, birbirimizi kucaklamaya ihtiyacımız olduğunu gösterdi. Toplumumuz artık bizi ayırma dedi. Bu mesajları doğru okumak zorundayız. Bu ülke bizim, gidecek başka yerimiz yok. Hepimizin farklı siyasi anlayışı olabilir ama birbirimizi kırmayalım. Biz bu misyonu üstlendik ve buradan da geri adımı atamayız. Biz bu dilin gerisine düşemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin çıtası belirlenmiştir. Bu çıtanın altına hiçbir yönetici atmayacaktır. CHP'li yöneticiler olarak çıtayı burada tutacağız. CHP barışcıl dili öteden beri kullanıyordu ancak başarısını sağlayamamıştı. Barış dili bizi başarıya götürdü ve ondan dolayı 23 Haziran seçimi daha da kıymetli bir hal aldı.

BARIŞ DİLİ KAZANMIŞTIR
Adalet yürüyüşü partimizin mihenk taşı oldu. Kurultaylarda 'hak, hukuk, adalet' diye bağırdık. Şu anki potansiyele baktığınız zaman bugün seçim olsa 25 ilçeyi alabilecek pozisyondayız. AK Parti'nin kalesi olan yerlerde öne geçtiğimizi, oylarımızı arttırdığımızı görüyoruz. Dün Tuzla'da incelediğim 10 sandıkta 31 Mart'a göre oylarımızı yükseltmişiz, yarı yarıya fark attığımız yerler bile olmuş ve Tuzla'da genelinde yüzde 10 fark atmışız. Sözün özü barış dili kazanmıştır, ötekileştirme dili kaybetmiştir. Kazanan Türkiye olmuştur. Türkiye'nin 81 ilinde İstanbul'da görev almak için gelen insanlar vardı. Ekrem İmamoğlu müthiş bir insan. Kendinden çok emin ve üretken bir politikacı. Kendisine bu kutlu görevinde başarılar diliyorum. Ayırca İstanbul seçimlerinde bizlerle birlikte görev yapan Çayırova'daki tüm örgüt üyelerimize de teşekkürlerimi sunuyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum