Hayat Dilovalı çocuklara güzel

Dilovası Belediyesi, ilçede bulunan 3 okulun bahçesine portatif yüzme havuzları kurarak, Kurban Bayramı öncesinde çocukları sevindirdi. Havuzların açılışını yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, havuza girmenin keyfini yaşayan çocukların sevincine ortak oldu.

Hayat Dilovalı çocuklara güzel
29 Temmuz 2020 - 12:42

Dilovası Belediyesi ve Dilovası Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talimatı ile gerçekleştirdiği proje kapsamında 3 okulun bahçesine portatif havuz kurdu. Buna göre Orhangazi Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Köseler’de eğitiim veren Osmangazi TOKİ Okulu ve Diliskelesi Mahallesi’ndeki Can Gülmen İlkokulu bahçesine kurulan portatif havuzlar ile çocuklar yüzme eğitimi alacaklar. Kurs kayıtları okul bahçelerinde görevliler tarafından yapılmaya devam ediliyor.
 
ÇOCUKLARIN KEYFİNE ORTAK OLDULAR
Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu bahçesine kurulan portatif havuzun açılışına katılan Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları çocukların havuz keyfine ortak oldular. Yüzme öğrenmek isteyen çocuklar temiz ve hijyenik koşullara önem verilerek uzman yüzme hocaları eşliğinde dersler almaya başladılar. Açılış renkli görüntülere sahne olurken, çocuklar havuzun keyfini doyasıya yaşadılar. Çocukların yüzlerindeki tebessümden duydukları mutluluğu dile getiren Başkan Şayir, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi bizlerin görevidir. Malum bir pandemi süreci yaşıyoruz. Çocuklarımız yaz ayında evlerinde kalarak çok sıkıldılar. Şimdi onların eğlenme ve öğrenme zamanı. Kurulan portatif havuzlarımızla çocuklarımız yüzecek ve yüzleri gülecek.
 
“TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”
 Bu süreçte her türlü tedbiri aldığımız havuzlarımızı çocuklarımızın hizmetine sunarak yüzme öğrenmelerini sağlıyoruz. Sosyal alanda gerçekleştirdiğimiz birçok hizmet ile çocuk ve gençlerin sağlıklı bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Her yıl İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzle ortaklaşa kurduğumuz bu havuzlarımızla binlerce çocuğumuz hem doyasıya eğleniyorlar hem de yüzme öğreniyorlar. Her çocuğumuzun yüzme sporunu öğrenmesi gerekiyor. Bizde elimizden geldiğince çocuklarımızın bu sporu öğrenmelerini sağlıyoruz” dedi.
 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Şayir, sözlerinin devamında emeğe geçenlere teşekkür edip, “İlçemize yapılan bu güzel etkinlikler için, başta ve Gençlik ve Bpor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Kocaeli Millet Vekillerine, Kocaeli İl Spor Müdürlüğü’ne, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’a, Dilovası İlçe Spor Müdürlüğü’ne ve emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum