"Hepiniz birer cevhersiniz"

Darıca Belediyesi’nin ilçedeki gençler için düzenlemiş olduğu kariyer günleri programının son konuğu AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman oldu. Yaman, gençlere tecrübelerini aktardı.

"Hepiniz birer cevhersiniz"
06 Aralık 2019 - 15:25 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 15:33

Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet götürmek isteyen Darıca Belediyesi’nin düzenlediği kariyer günleri programında, genç nesille bir araya gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Darıcalı gençlere tecrübelerini aktardı ve kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle yanıt verdi. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşide Yaman’ın yanı sıra, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Av. Ufuk Acay, birim müdürleri ve çok sayıda genç katılım gösterdi. Programın açılış konuşmasını yapan Bıyık, “Kariyer günlerinin bizim için önemli olan tarafı gençlerimize hayatın zorluklarına göğüs germiş isimlerini buluşturuyoruz. Bugün aramızda olan milletvekilimiz de size çok şey katacak. Gençlerimiz için birçok etkinlikler düzenliyoruz. Gençleri önemseyen bir ağabeyiniz olduğunu unutmayın” dedi.

GENÇLERDEN ALKIŞ ALDI
Yaman ise, “Her biriniz bir cevhersiniz ve çok önemli bir değersiniz. İbn-i Haldun der ki ‘Coğrafya kaderdir.’ Bizler çok kadim bir yer olan Anadolu’nun sahipleriyiz. İşte siz bu yüzde çok değerlisiniz. Ben de sizin bir ağabeyiniz olarak, nasıl buralara geldim bunu anlatacağım” dedi. Yaman akabinde hayatından ve ailesinden anekdotlar verdi. Erken yaşta atıldığı iş hayatından da bahseden Yaman, siyasi yaşantısına nasıl başladığından da söz etti. Cemil Yaman ayrıca kendini Gebzeli olarak tanımladığını da aktardı. Yaman, belediye başkanlığı ve milletvekilliği sürecinin nasıl ortaya çıktığını esprili bir dille gençlere anlattı. Yaman’ın konuşması gençler tarafından sıklıkla alkış aldı. Söyleşi, Cemil Yaman’ın sunumunun ardından soru-cevap bölümüyle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum