Höbek engelli kontenjanına oynuyor

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Dr. Hakan Höbek, engellileri sosyal hayata katacak her projede yer alacağını söyledi. Nedense engelliler Höbek’in aklına aday olunca geldi.

Höbek engelli kontenjanına oynuyor
12 Şubat 2015 - 16:12 - Güncelleme: 12 Şubat 2015 - 16:25

Türkiye’de engelli sayısının 9,5 milyon civarında olduğunu vurgulayan Dr. Hakan Höbek, birçoğunun sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çektiğini belirtti. Kendisinin de engelli olduğunu ve 25 yıllık doktorluk hayatı boyunca engelli psikolojisini öğrendiğini ifade eden Höbek bu konuda önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

ÜÇ ÖNEMLİ ADIM

Dr. Hakan Höbek, “Engelliler ekonomik açıdan zorluk yaşıyor. O halde ben, sahibi olduğum hastanede onlardan katkı payı almamalıydım. İkincisi, hastaneye girdikten itibaren karşılaşabilecekleri problemleri en aza indirgemeye çalıştım. Bunun için iki arkadaşı görevlendirdim. Hastanemize gelen engelli arkadaş, hangi doktora gidecekse o arkadaşlar tarafından hemen gerekli yerlere yönlendiriliyor. Hastanemizde onların öncelikleri var.

ENGELLİ PSİKOLOG

En büyük hedeflerimden biri, engelli bir psikolog çalıştırmak. Engellinin psikolojisinden en iyi engelli anlar. Engelliler, acınarak tedavi edilmek istemiyor. Engellilik onlarda değil, bu anlamda. Ben engelli arkadaşlarımla bire bir ilgilenirim. Ve bunu da hiçbir zaman siyasi malzeme yapmam, yapmayacağım. Tabi bugün Aile Bakanlığı'nda engellilerle ilgili çok ciddi çalışmalar var. Ama yine de yetersiz. Daha mükemmeli aramaya yönelik olmalı. Biz, toplumda şunu bilinçlendirmeliyiz. Bir gün herkes engelli olabilir. Olaya bu açıdan bakmalıyız. Engellileri evlerinde tecrit etmek yerine, sosyal hayatta yer vermeliyiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum