Reklam
Reklam

Hünkar Çayırı'ndaki programa bir eleştiri de Orhan'dan

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze Belediyesi’nin Fatih Sultan Mehmet’i anma programına davet edilmemelerini eleştirerek, “Her defasında ağızlarından düşürmedikleri birlik, beraberlik mesajlarının ne ciddi olduğunu bir kez daha gördük” dedi.

Hünkar Çayırı'ndaki programa bir eleştiri de Orhan'dan
04 Mayıs 2021 - 16:46
Gebze Belediyesi, dün Fatih Sultan Mehmet’in vefatının 540. yıldönümünde her yıl olduğu gibi Hünkar Çayırı’nda anma programı gerçekleştirdi. Anma programına siyasi partilerin ilçe başkanlarının davet edilmemesini ilk olarak İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü eleştirmişti. Konu hakkında bir eleştiri de CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan’dan geldi. CHP’li Orhan konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi; “Zaman zaman her platformda Gebze’ye olan sevdamızı, Gebzeli olmakla nasıl gurur duyduğumuzu çekinmeden anlatıyoruz. Sanayisiyle, doğal zenginlikleriyle, tarihi dokusuyla ülkemizin en gözde kentlerinden biri. Öyle bir tarih ki peygamberimiz tarafından fetihle müjdelenmiş, cağ açıp kapatan bir padişahın son günlerine tanıklık etmiş, ona sonsuzluk olmuş bir şehir. Fatih Sultan Mehmet Han'ın ebediyete göçtüğü Hünkar Çayırı da Gebze sınırları içerisinde.

“MUHALEFETE HABER VERMEDİLER”
Fatih Sultan Mehmet için her yıl bir anma yapılır Hünkar Çayırı’nda. Bu yıl da kent yöneticileri kendi aralarında bir anma yaparak bilhassa muhalefet temsilcilerine haber dahi vermemişlerdir. Her defasında ağızlarından düşürmedikleri birlik, beraberlik mesajlarının ne ciddi olduğunu bir kez daha gördük.

“GEBZELİLER OLARAK SAHİP ÇIKMIŞTIK”
Pandemi dolayısıyla katılımı düşük tutmak ise amaç bunun sadece bir bahane olduğunu biliyoruz. 12 kişiyi bir araya getirebiliyorken bir elin parmaklarını geçmeyen siyasi parti ilçe başkanlarımı fazla görüldü bu kutsal anmaya? Bizlerle yüz yüze gelmekten kaçıyorsunuz çünkü verecek cevabınız yok. Daha önce de vakıfa peşkeş çekilmek istenmişti, Gebzeliler olarak sahip çıkmıştık. Nezaketen haberdar edilmeyi beklerdik.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum