Hüseyin Deniz'den salvolar

Gebzespor Kulüp Başkanı Hüseyin Deniz, istifa eden yöneticilerin kendi hakkındaki suçlayıcı açıklamalarına yanıt verdi. Başkan Deniz, ‘Arkadaşlar Gebzespor’dan rant sağlamaya çalışıyor’ demişler. Kamuoyuna soruyorum; Gebzespor’un neyi var ki, ne rant sağlayacağım. 3 yıl daha Gebzespor’un başındayım” dedi.

Hüseyin Deniz'den salvolar
30 Ekim 2019 - 15:35 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 17:41

Gebzespor’da kaos devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yapan eski yöneticiler, başkan Hüseyin Deniz hakkında suçlayıcı ifadelerde bulunmuş ve Deniz’in biran önce görevini bırakması gerektiğini belirtmişti. Dün basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Deniz, istifa eden yöneticilerin iddialarına cevap verdi ve istifa etme gibi bir düşüncesinin asla olmadığını söyledi. ‘Gebzespor’un adı yok olmak üzereyken ben sahip çıktım’ diyerek sözlerine başlayan Gebzespor Başkanı Hüseyin Deniz eleştiri değil, alkışı hak ettiğini söyleyerek, aleyhinde çıkan iddiaları yalanladı. Başkan olma sürecini anlatan Deniz, “Kongre salonunda boş sandalyelerin fotoğraflarını çekerek haber yapılan günler herkesin hafızalarında. Ben bu kulübe 5 tane başkan adayı varken mi aday oldum? Hayır. Gebzespor gibi bir değere sahip çıkmakla hata mı ettim?

BAŞKAN OLMADAN HERKESLE KONUŞTUM
Bu yola çıkarken eski kulüp başkanları İlker Çakır ve Yusuf Öztürk’ü arayarak niyetimi söyledim. Eğer Gebzespor’da başkanlık gibi bir düşünceleri olsaydı ben kesinlikle bu göreve talip olmazdım. Her iki isim de böyle bir düşüncelerinin olmadığını ve bana destek olacaklarını söylediler. Hatta Yusuf Öztürk’e, ‘Yönetim kurulu listemde yer alır mısın’ sorusu sordum. Kendisi de bana başkanlık yaptığı bir kulüpte yöneticilik yapmanın kendisine göre etik olmayacağını ifade ederek teklifimi geri çevirdi. Ne taraftar, ne de basın mensupları. Beni istemeyen tek bir kişi dahi olsaydı ben Gebzespor’a başkan olmazdım” dedi.

ESKİ TUNCAY’DAN ESER YOKTU
Teknik Direktör Tuncay Soyak ile iplerin kopma sürecine açıklık getirerek Soyak’a eleştirilerde bulunan Başkan Deniz, “Eski tanıdığım Tuncay’dan eser yoktu” diyerek süreci anlattı. Kendisini ve Soyak’ı ‘deli ruhlu’ biri olarak açıklayan Deniz, “Deli ruhlu biri olduğum için, ben gibi deli ruhlu ve agresif bir teknik direktör getirmek istedim. Tuncay Soyak da bu profile uyan birisiydi. Ama ne yazık ki kendisi takıma o ruhu veremedi. Bağcılarspor maçı aslında kaza değildi. İlk yarıda tek bir gol pozisyonumuz yoktu. Evet belki kaleci Osman sakattı ama Gebzespor o maçı her halükarda kazanmalıydı. Bir sonraki hafta oynadığımız ve farklı kazandığımız Bucaspor zaten bizim rakibimiz değildi. Ardından Küçükyalı Yelkenspor maçında neredeyse puan kaybediyorduk. 2.bölge ve 3.bölgedeki kopukluklar kötü görüntümüzün bariz göstergesiydi. 2-0 öne geçtiğimiz maç 2-1’e geldi. Son dakikada Yusuf Bayram topu çizgiden çıkarmasa maç berabere bitiyordu.

YALOVA KADIKÖY MAÇINDA İPLER KOPTU
Yalova Kadıköyspor maçı ise ipleri kopardığımız maç oldu. Tuncay Soyak maçı bir seyirci gibi sadece izledi. Stoper Semih’i çıkartıp yerine stoper Anılcan’ı aldığını görünce o an ipleri kopardım. Semih’in sakatlandığı için oyundan aldığı ise yalan. Tuncay Soyak’ın hocalık bilgisini tartışırım. Bir sonraki hafta Çayırovaspor ile oynanan maçın ardından Salı öğlen saat 13.00’a kadar Tuncay hocaya ulaşamadım. Kartal’dan çok sevdiğim bir dostum olan Evren Turhan beni aradı ve Tuncay Soyak’ın Mimarobaspor ile anlaştığını duyduğunu söyledi. Doğruluk payı var mı bilmiyorum”

KULÜBÜN KAŞESİNİ BİR YERDE
KULLANIP BORÇ MU YAPTIM?

Gebzespor’dan toplu olarak istifa eden yöneticilerin hakkında suçlamalarını kesin bir dille reddeden Başkan Deniz, “1 Milyon 650 Bin TL olan borcu 50 Bin TL bile yükseltsem bana ancak o zaman hesabını sorabilirler. Rant için geldiğimi söylüyorlar. Gebzespor’un otoparkı, benzin istasyonu ya da geliri var da oradan mı rant sağlıyorum? Gebzespor’un kaşesini bir yerde kullanıp borç mu yaptım? Futbolculara verdiğim şahsi çeklerimin hangisinin altında yöneticilerin imzaları var? Hiçbirinin. Hangisi cebinden para vermiş çıksın açıklasın. Açıklayamazlar çünkü hiçbiri vermedi. O isimler arasında 2 tanesi hariç diğerleri ile kişisel bir sorunum yok. Bunların hepsi çamur at izi kalsın anlayışı ile ortaya atılan iddialar” dedi.

OYUNCULARLA ANLAŞTIĞIMIZ
RAKAMLAR KAYITLI

80 Bin TL’ye anlaştığı oyuncuyu yönetim kurulu üyelerine 35 Bin TL’ye anlaştığına dair iddiaları reddeden Deniz, “Doğru değil. Bizde her şey kulüp bilgisayarında kayıtlı. Merak eden, öğrenmek isteyen kulüp müdürümüz Eşref Doğmenç’i arayarak öğrenebilir” dedi.

3 YIL DAHA BURADAYIM
Gebzespor’a sevdalı olan, bu kulübü daha ileri seviyeye taşıyacağına inanan varsa çıkıp açıklasın. Hemen oturalım kulübün anahtarlarını vereyim. Bu kulübü yaşatacak olan doğru insanı desteklemezsem namussuz şerefsizim. Böyle bir oluşumun her daim destekçisi olmaya hazırım. Ancak beni asla ve asla baskıyla kongreye götüremezler. Birinin baskısıyla bu görevi bırakmam. 3 yıl buradayım, görevimin başındayım.

TARAFTARA YUSUF ÖZTÜRK BİLET ALDI
Tribünlerde yaşanan gerginliğe değinen Hüseyin Deniz, bir tarafın ücretli diğer tarafın ise ücretsiz olması ile ilgili açıklamalar yaptı. Torbalıspor maçı öncesinde taraftar gruplarına ücretsiz, diğer halka ise ücretli yapmaya karar verdiklerini belirten Deniz, eski Kulüp Başkanı Yusuf Öztürk’ün taraftarlara bilet aldığını söyledi. Konuyu Yusuf Öztürk’ün kendisiyle konuştuğunu, konuştuğu esnada Recep Avcı’nın da yanında olduğunu söyleyen Deniz, “Yusuf Öztürk bilet alma konusunda hatalı olduğunu kabul etti. Aleyhime yapılan istifa tezahüratları ile ilgili Yusuf Öztürk ve Abbas Sır’ın yaptırdığını söylüyorlar. Açık söylüyorum, ben buna inanmıyorum” dedi.

YARIŞIN FAVORİSİ BİZİZ
Geride kalan 6 haftada başarılı olduklarını söyleyen Hüseyin Deniz, bu grupta her takımın her takımı yenebileceğinin unutulmamasını istedi. Yarışın en büyük favorisinin halen kendileri olduğunu söyleyen Deniz, fikstür avantajlarını kullanarak puan farkını eritip zirvede olacaklarına inandığını kaydetti.

BELDE A.Ş’NİN OTOPARK
GELİRİ BİZE VERİLECEK

Gebzespor’da devrim yapacak projeleri olduğunu söyleyen Deniz, protokol ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüşme yaparak, Gebze Medical Park Hastanesi’nin karşısında yer alan Belde A.Ş’ye bağlı otoparkın Gebzespor Kulübü’ne verilmesi söz aldıklarını söyledi. Ak Parti İlçe Başkanı irfan Ayar’ın da süreci takip ettiğini söyleyen Deniz, çok yakında müjdeli haberi alacaklarını söyledi.

 

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yasar
    2 ay önce
    Hakkında söylenen hiçbir eleştiriye cevap vermemiş , genel geçer ifadeler le geçiştirmiş