Hüseyin Deniz Gebzespor için ciddi bir yaradır

Gebzespor cadı kazanı gibi kaynıyor. Geçtiğimiz hafta istifa eden yöneticiler, düzenledikleri basın toplantısında başkan Hüseyin Deniz’i yerden yere vurdular. Yöneticiler, “Tuncay Soyak’ın söylediği, “Gebzespor’u Hüseyin Deniz’den kurtarsınlar” sözüne sonuna kadar katılıyoruz. Hüseyin Deniz Gebzespor için ciddi bir yaradır. Acilen bu yaranın ameliyat edilerek alınması lazım. Yoksa burada çok büyük kaoslar çıkar” dediler.

Hüseyin Deniz Gebzespor için ciddi bir yaradır
29 Ekim 2019 - 13:23 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 13:29

Çayırovaspor ile oynanan maçın ardından yönetim kurulunda yer alan 16 önemli ismin noter kanalı ile toplu istifası sonrasında hareketli günler geçiren Gebzespor’da, istifa eden yöneticiler ilk kez basının karşısına çıktı. Geçtiğimiz hafta sonunda Gebzespor’un sahasında Torbalıspor ile oynadığı maçta yaşanan talihsiz olayların ardından kamuoyunda dolaşan bilgi kirliliğine son verme adına Ömer Kamacı’nın sahibi olduğu Gebze Kahve Deryası’nda düzenlenen toplantıda ortak basın açıklaması yapan Gebzespor’un eski yöneticiler şu ifadelere yer verdi.

İŞ RAYDAN ÇIKTI
Hüseyin Deniz hepimize şeffaf bir yönetim tarzıyla görev yapacaklarının sözünü verse de, durum hiç de böyle olmadı. Kulübün kasasına ne girdiğini ve ne çıktığını hiçbirimiz bilemedik. Kendi aramızda yaptığımız görev dağılımında, görevlerimizi yapmaya müsait bir ortam hiç olmadı. Çünkü bu süreci tek başına yürütmeye kalktı. Yanlışın içinde olmama adına görevlerimizden istifa etme gereği duyduk. Bu zamana kadar sessiz kalmamızın tek sebebi Gebzespor’un menfaatleridir. Ama iş artık rayından çıktı.

HÜSEYİN DENİZ’İ TANIMIYORDUK
Hiçbirimiz Hüseyin Deniz’i tanımıyorduk Her birimiz dost tavsiyesi üzerine bu yönetime girdi. Kongre günü genel kurula gelen diğer yöneticilerden hiçbirimizin haberi yok. Hüseyin Deniz’e “Diğer yönetici arkadaşlarımız” neredeler sorusunu sorduğumuzda sürekli, “Şehir dışındalar, toplantıdalar” gibi mazeretler üreterek geçiştirdi. Yönetim asil ve yedek listesine yakın akrabalarını ve dostlarını yazarak aklınca kendisini sağlama almaya çalıştı. Hüseyin Deniz’in Gebzespor’u ele geçirmek için yaptığı hamlelere maalesef istemeden destek olarak hata yaptık.

AĞZINDAN KÜFÜR DÜŞMÜYORDU
Hüseyin Deniz’in devlet erkânıyla, teknik heyetle, futbolcularla, yakın çevresiyle kısacası herkesle konuşma üslubu çok yanlış. Çoluk-çocuk, kadın demeden ağzından küfür düşürmeyen saygı boyutlarını aşan ağzı bozuk biriyle aynı çatı altında birlikte olmamız mümkün değildi.

TRİBÜNLERDEKİ HUZURSUZLUĞUN
SEBEBİ HÜSEYİN DENİZ’DİR

Kongrede herkesin huzurunda tüm iç saha maçlarının taraftarlarımıza ücretsiz olacağının sözünü veren Hüseyin Deniz, ne hikmetse Torbalıspor karşılaşmasında numaralı tribünün yan tarafındaki bölümü ücretli yaparak taraftarları karşı karşıya getirdi. Tribünde yaşanan tüm huzursuzluğun sebebi Hüseyin Deniz’dir. Aklınca bazı hesaplar yaptı ama tutmadı. Eski bir yöneticimizin ücretli olan kısımdaki taraftarlara biletlerini aldığını öğrendik. Herkesin adaleti şaşabilir ama Allah’ın adaleti şaşmaz.

SEVGİ, SAYGI VE AHLAK YOK
Hüseyin Deniz’i hiçbirimiz tanımıyorduk. Dost tavsiyesi üzerine girdiğimiz yönetimde, Hüseyin Deniz kongrede güçlü olsun diye, Gebzespor’a ve şehrimize değer katalım diye biz de bu göreve talip olduk. Bizim tek isteğimiz ahlaklı ve efendi bir duruş sergileyerek Gebzespor’u hak ettiği gibi temsil etmekti. Saygının, sevginin, ahlakın olmadığı yerde başarının gelmeyeceğini anladık.

BAŞKALARININ PARASIYLA
KULÜBÜ YÖNETTİ

Bize 2 Milyon TL para koyacağını söyleyen Hüseyin Deniz’in cebinde 2 Bin TL dahi yok. Hüseyin Deniz başkalarının parasıyla kulübü yönetmeye çalışıyor. Kendisine Gebzespor’u yönetmekle ilgili parasal projelerini sorduk. Ekonomik bir planlama çıkarmasını istedik, çıkaramadı. Sürekli bize bir takım yalanlar söyledi. Belediye başkanı, kaymakam ve diğer devlet kurumlarının kendisine ödeme sözü verdiğini ancak sözlerini tutmadığını söyledi. Hüseyin Deniz, para konularının sorulmasından çok rahatsız oluyordu. Kendisine ekonomi ile ilgili soru soran kişi hedef adam olarak hain ilan ediliyordu.

PERSONELE BİZLER ÖDEME YAPTIK
Aşçısından bulaşıkçısına, malzemecisinden saha görevlisine kadar kimseye 3 aylık maaşlarını ödemediğini öğrendik. Biz bunu öğrenene kadar, kulüp personelinin maaşlarını aldığını biliyorduk. Biz bu durumu öğrenir öğrenmez, Çayırovaspor maçı öncesinde emektarlarımızın mağduriyetini giderme adına hemen kendi aramızda 35 Bin TL toplayarak parayı dağıttık.

TARAFTARI BÖLEN HÜSEYİN DENİZ’DİR
Görevde olduğumuz süre içerisinde tribünlerde kavga, tartışma, çatışma gibi tek bir sorun olmadı. Taraftar gruplarının temsilcileriyle yaptığımız bire bir görüşmelerde onlar da Hüseyin Deniz’in yönetim tarzı ve davranışlardan rahatsızlık duyduklarını, bizden dolayı sessiz kaldıklarını söylemişlerdi. Bu hafta yaşanan olayları üzülerek takip ettik. Gebzespor tribünlerini ikiye bölünmesinin sebebi Hüseyin Deniz’dir.

FUTBOLCULARI TEHDİT ETMİŞ
Sorunları tespit ettiğimizde kulüp çalışanları gibi mağdur olan futbolcularımızı da tespit ettik. Futbolcularımıza kağıt kalem vererek kimin ne alacağı varsa yazmalarını istedik. Alacakları ödenmeyen futbolcuların antrenmana çıkmayacaklarını Hüseyin Deniz’e iletmelerinin ardından Deniz’in futbolcuları “Eğer idmana çıkmazsınız” diyerek onları sakat bırakacağına dair tehdit vari sözler söylediğini öğrendik.

KAFASINA GÖRE TAKIM KURDU
Sezon başında transfer görüşmelerinin hiçbirinde yöneticilerimizden biri yer almadı. Hüseyin Deniz tek başına kafasına göre bir takım kurdu. Bize “80 Bin TL’ye anlaştım” dediği oyuncuyla 35 Bin TL’ye anlaştığı ortaya çıktı.

İSTİFA ETMEYENLER VERDİKLERİ
PARAYI KURTARMAK İÇİN BEKLİYORLAR

Gebzespor’a zarar veren yönetimin içinde yer almamak adına, bu camiaya gölge düşürmemek adına görevi sürdüremeyeceğimize karar vererek istifa kararı aldık. Mücadeleden korktuğumuz için değil, örf, adet ve geleneklerimize aykırı bir başkan profili çizdiği için görevden ayrıldık. Yalan, küfür ve saygısızlık bize ters şeyler. Halen istifa etmeyen yöneticilerimizin ise, Hüseyin Deniz’e verdikleri borç paraları kurtarmak adına görevde kaldıklarını düşünüyoruz. Bazı isimler ise bu yaşanan karanlık tablodan habersizler.

HÜSEYİN DENİZ’DE PARA YOK
Hüseyin Deniz, ekonomik sıkıntısını başka yerlere çekerek kendisini mağdur göstermeye çalışıyor ama buna ikimse inanmaz. Tekrarlıyorum, Hüseyin Deniz de para filan yok. 800 Bin TL maliyetli kurulan takımın yarısına çek verdi. Çeklerin de karşılıksız olduğunu duyduk, ne kadar doğru bilmiyoruz. Bu zaman kadar takıma 400 Bin TL ödeme yapıldı. 250 belediyeler ve devlet kurumlarından, 100 Bin TL yöneticilerden, 50 Bin TL ise Hüseyin Deniz yakın dostlarından borç aldı.

‘PARA KOY’ DEDİK KOYAMADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gıda ihtiyacı için her ay 30 Bin TL, malzeme için ise 150 Bin TL verdi. 10 Bin TL de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kendi maaşından Gebzespor’a destek olmak için verdi. Hüseyin Deniz’e “eğer sen para koyarsan, biz de koyarız” dedik ama koyamadı. Hüseyin Deniz kendi cebinden bir kuruş dahi ödemedi.

GÖREVİ HEMEN BIRAKMALI
Çok önemli bir şey söylüyoruz. Hüseyin Deniz hem kendisine, hem dostlarına, hem Gebzespor’a hem Gebze’ye ekonomik anlamda zararlar verdi, vermeye de devam ediyor. Bu kişi ivedi bir şekilde görevini bırakmalıdır.

EGOSUNA YENİK DÜŞTÜK
TUNCAY SOYAK’I GÖNDERDİ

Çayırovaspor maçı öncesinde hep birlikte yaptığımız yönetim toplantısında Teknik Direktörümüz Tuncay Soyak’a tam destek ve güvenoyu verdik. Ancak Hüseyin Deniz egosuna yenik düştü. Pasivize edildiğini düşünerek, “Burada başkan benim” edasıyla, hemen ertesi gün Tuncay Soyak’ın görevine son verdi. İşin özü, bir sohbet masasında bile söz verilmeye değmeyecek bir adama biz Gebzespor başkanlığı verdik.

ONA TAVUK BİLE EMANET EDİLMEZ
Hüseyin Deniz küçük hesaplar yaparak büyük şeyler kaçırdı. Bu takımın bu adamla mail, idari ve sportif anlamda başarılı olma şansı yok. Maalesef bilmeden destek verdiğimiz için kendimizi de hatalı buluyoruz. Hüseyin Deniz, tanıdığımız en büyük ahlaksızdır. Değil Gebzespor, ona iki tavuk bile emanet edilemez.

OĞLUNA BİLE ZARAR VERDİ
Biz ona göreve başlar başlamaz internet sitesi kurarak Gebze halkını mali konularda bilgilendirelim dedik. Fakat bırakın Gebze halkını, biz yöneticiler bile kulübe kaç para girdi-çıktı bilmiyoruz. Oğluyla birlikte bir takım hesaplar yaptı ama orada çocuğuna bile zarar verdi. Çocuğuna ağır sorumluluklar yükledi. O çocuk bu sorumluluk altında ezildi. Hem takım arkadaşlarına hem de spor kamuoyuna karşı kötü bir izlenim bıraktı. Bunun sorumlusu Hüseyin Deniz’dir.

ONUN GİBİ RANT SAĞLAMAYA GELMEDİK
Hüseyin Deniz bizi kaybederek, A takımını kaybetti. Eğer Hüseyin Deniz olmazsa biz takım için sahada terlerini akıtan futbolcularımızın her konuda yanlarındayız. Bunu herkes bilsin. Bizim kırmızı çizgimiz ahlaktır. Biz Hüseyin Deniz gibi buraya rant sağlamaya gelmedik. Burada konuştuğumuz her şeyi yüzüne söyleyerek uyardık ama anlamadı.

ÇOK DAHA AĞIR ŞEYLER SÖYLERİZ AMA…
Hüseyin Deniz’i kümesten yumurta çalan bir tavuğa benzetiyoruz. Kendisi ortamına göre renk değiştiren bir bukalemun gibi. Çok daha ağır şeyler söyleriz de bize yakışmaz. Tuncay Soyak’ın söylediği, “Gebzespor’u Hüseyin Deniz’den kurtarsınlar” sözüne sonuna kadar katılıyoruz. Hüseyin Deniz Gebzespor için ciddi bir yaradır. Acilen bu yaranın ameliyat edilerek alınması lazım. Yoksa burada çok büyük kaoslar çıkar.

'NE KOPARIRSAM KAR' DÜŞÜNCESİNDE
Devlet kurumları bir BAL takımı için Gebzespor’a çok büyük maddi destek sağlamıştır. Gerek Tahir Bey, gerekse Zinnur bey verilmesi gereken desteği vermiştir. Ancak Hüseyin Deniz’in tek derdi rant olduğu için sürekli mağdur edebiyatı yapıyor. Bizim bilgimiz dışında bağışlar topladığını da öğrendik. Bu adam tam bir dilenci. Konuşma tarzı, bir kulüp başkanına yakışmayacak düzeyde. Tıpkı bir dilenci gibi “Ne koparırsam kar” düşüncesinde olan biri. Yaptığı tek şey dilenmektir. Bir insanın karakteri varsa, bu kadar rahatsızlık verdiği ve istenmediği yerde bir dakika bile durmaz.

GEBZESPOR’DAN İSTİFA EDEN YÖNETİCİLER

Avni Genç

Erdal Ayaydın

Nedim Malkoç

Gültekin Duman

Ömer Kamacı

Erdal Bal

Savaş Velioğlu

Yasin Bozkara

Oğuz Ersoy

Recep Yıldız

Eşref Yılmazkaya

Halil Yıldırım

Barış Bayram

Sertaç Aydın

Bahadır Genç

Mustafa Yarımbaş


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yasar
    2 ay önce
    Söylenenler Başkan açısından hiç hoş değil, artık herkes bu adamı tanıdı, bir an önce istifa etmeli