• Reklam
Reklam
Reklam

İlhan Kadıoğlu, ikinci doz aşıyı da oldu

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, geçtiğimiz Cuma günü koronavirüse karşı ikinci doz aşısını vuruldu. Aşı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kadıoğlu, Gebze bölgesinde aşı olan kimsede yan etki görülmediğini dile getirdi ve Gebzelileri bir kez daha aşı olmaya davet etti.

İlhan Kadıoğlu, ikinci doz aşıyı da oldu
14 Şubat 2021 - 12:58
Koronavirüse karşı en etkin silahımız olan aşılanma süreci tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs aşı bilgilendirme sisteminden elde edilen verilere göre 14 Şubat Pazar günü itibariyle Kocaeli’nde 80 bin 216 kişi aşı olurken, bunun 70 bin 848’i ilk dozu, 9 bin 368’i ise ikinci doz aşıyı vuruldu. Aşının Gebze ayağında ise Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, geçtiğimiz Cuma günü ilk doz aşıdan tam 28 gün sonra ikinci doz aşıyı da vuruldu. Aşı olduktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dr. Kadıoğlu, Gebze bölgesinde aşı olan kimsede yan etki görülmediğini dile getirerek, pandemiyi kırmak için aşılanmanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

GEBZE HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ
Kadıoğlu, konu hakkında şunları aktardı; “Pandemiyi kırmamız için aşı olmamız gerek. Gebze’deki herkese bir kez daha aşı olmasını tavsiye ediyorum. 28 gün önce vurulduğumuz aşıdan ötürü hiçbir yan etki görülmedi. Gebze’de de ilçe sağlık müdürlüğümüz tarafından takibimizde olan vatandaşlarımızda da yan etki görülmedi. Sırasıyla ilk olarak sağlık çalışanlarımızdan başlayan aşılama sürecinde şuan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza sıra geldi. Gebze’de de aşı çalışmasına beklediğimizden daha büyük bir rağbet var bundan dolayı da Gebze halkına teşekkür ediyorum. Maske, mesafe ve temizliğin yanına aşıyı da ekleyerek pandemiyi hayatımızdan çıkaracağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum