Reklam
Reklam

İlhan Kadıoğlu'na önemli davet

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi’ne davet edildi.

İlhan Kadıoğlu'na önemli davet
19 Aralık 2020 - 23:31
Sağlık-Der Genel Başkan Yardımcısı Abdülselami Tatar, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu’nu 4. WIHU'20 COVİD-19 Kongresine davet etti. Dünya İslam Sağlık Birliği tarafından organize edilen Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi 23-25 Aralık tarihlerinde online gerçekleştirilecek program hakkında açıklama yapan Tatar; “Kongremizin açılış konuşmalarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay beyefendi, Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Fahrettin Koca beyefendi ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Mustafa Varank beyefendi yapacaklardır. Kongre organizasyonumuz YouTube ve Naturel TV üzerinden canlı yayınlanarak dünya çapında çok daha geniş kitlelere ulaştırılması sağlanacaktır” dedi.

KONGREDE PANDEMİ KONUŞULACAK
Kongre konusunun “Pandemi” olduğunu dile getiren Tatar, WIHU'20 COVİD-19’un koronavirüs hakkımda düzenlenecek ilk uluslararası organizasyon olduğunun altını çizdi. Geçtiğimiz senelerde iki defa ülkemizde bir defa da Malezya’da düzenlenen 23-25 Aralık tarihlerinde ise dördüncüsü gerçekleştirecek programda dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan üyelerin,  pandemi sürecince alınan tedbirler ve sonuçlarının, ülkelerde yarattığı ekonomik daralmanın ve geleceğe yansıyacak sonuçların yetkili ve dalında uzman yöneticiler tarafından değerlendirilecek olup sonuç bildirisinin ise dijital ortamda bütün dillere çevirilerek kullanımına sunulacağı bildirildi.

DİJİTAL İMZALI SERTİFİKA
Kongre hakkında Kadıoğlu’na bilgilendirmede bulunan Tatar, “Kongreye katılımın pandemi dolayısıyla dijital platformda gerçekleştirileceğini ve farklı stüdyolara müdahil olarak programın izlenebileceğini, başta hekim arkadaşlarımız olmak üzere sağlıkla ilgilenen her ferdin katılım sağlayabileceği bir dijital platformda toplanacağız ayrıca uluslararası katılımlı bu organizasyona kayıt yaptırıp katılacak olan katılımcılara Kongre Başkanı Genel Başkanımız Uzm. Dr. Kasım Sezen tarafından imzalı dijital sertifika verilecektir” dedi.

KATILMALARINDA FAYDA VAR
Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, “Böyle önemli bir zaman diliminde son derece hassas ve dünyayı kasıp kavuran, pandemi sürecini yöneten bilim adamları ile yöneticilerin katılacağı program ülkemiz ve dünya için önemli bir getiri sağlayacağını bildirerek programa katılım sağlayan ve pandemi ile ilgili olan bütün hekim arkadaşların katılmasını kendilerine fayda sağlayacağını bildiririm” şeklinde konuştu. Kadıoğlu, kongreye http://www.wihu.org.tr/tr/ adresinden kayıt olunabileceğini belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum