İmamoğlu, "Yeni başlangıç hayırlı olsun"

Kesin olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 778 bin oy farkla seçimi kazandı. İmamoğlu Seçim Koordinasyon Merkezi'nden açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, "Yeni başlangıç hayırlı olsun"
23 Haziran 2019 - 19:34 - Güncelleme: 23 Haziran 2019 - 20:18

İmamoğlu şunları dile getirdi; "Öncelikle bugünkü seçim en önemli ifadelerinden biri de Türkiye'nin demokrasi sürecine olacak katkısıydı. Ülkemize ve İstanbul'a bugünkü seçimin sonuçları hayırlı olsun. Bugün yüzbinlerce sandık başında görev yapan yol arkadaşlarıma minnet duygularımı belirtmek istiyorum. Elimizdeki seçim verileri süreci netleştirmeye yönelik oluştursa da net sonuçlar tutanaklarla olur. Dolayısıyla tüm arkadaşlarıma sonuç netleşinceye kadar görevlerinin başında kalmalarını önemle rica ediyorum. Biz Türkiye'de demokrasi saatinin her zaman tıkır tıkır çalışmasından yana olanlarız. Saatleri durdurarak zamanın akışını asla önleyemezsiniz. Gerçekleri de üstüne örterek asla gizleyemezsiniz. Bugün sandıklardan bir de hesap pusulasının çıktığını duyurmak isterim. Vatandaş yapılan haksızlığın faturasını kesmiştir.

İstanbul'da herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması anlamına geliyor. Bu yeni sayfada adalet, eşitlik, hoşgörü olacak. İsraf, şatafat ve kibir bitecek. Bunu tüm vatandaşlarımız sağlamıştır. İstanbullu hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Yüz yılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız. 

Başta bütün aileme olmak üzere, CHP ve İyi Parti Genel Başkanlarına, milletvekillerimize, kampanyamıza destek olan belediye başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, sahada çalışan üyelerimize, yürekli İstanbul gönüllülerine, HDP, MHP, Saadet Parti, AK Parti ve tüm siyasi parti seçmenlerimize, bu şehrin asil vatandaşlarına, İstanbul'un çocuklarına, gençlerine, dualarıyla beni ayakta tutan annelerimize, sahada çalışan yüz binlerce demokrasi aşığı partilimize, bu kampanyada bize destek olan STK'lara, yurdumun güzel insanlarına, 16 milyon İstanbulluya sonsuz minnet ve teşekkür ediyorum.

Seçimi bir kesim değil, bütün İstanbul ve bütün Türkiye kazanmıştır. Bunu sağlamak için de canla başla çalışacağım. Vatandaş bana İstanbul'un sorunları için sefer görevi vermiştir. Bu benim hayatımdaki en değerli ve onurlu görevdir. Bu görevi mahçup olmadan yapmaktan başka hiçbir gündemim yok ve olmayacaktır. Bugün biz sevgi ve saygı ortaklığında buluştuk. Artık önyargı ve ayrıştırma dönemi bitmiştir. Millet aşkı olan herkes benimle çalışabilecek.

Partiler hizmette araçtır. Liderlerin yeri milletin üstü değil, milletin içinde olmayı gerektirir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu gösterilen sevgi karşısında ancak boynumu bükerim. Milyonlarca insana mahçup olmamak için çok çalışacağım. Gençliğimiz ve çalışkanlığımız var. Tüm rakiplerime demokrasiye katkıları için teşekkür ediyorum. Yapılan sistematik saldırıları elbette unutmak istiyorum. O dil bitsin, yeni bir dönemi aşmak ve başlatmak istiyorum. Bu tür davranışta olanların zaman içinde hak ettiği cevabı alacağını düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı, İstanbul'un acil sorunları için isbirliği içinde çalışmanın önemi ortadadır. Bu konularda uyum içerisinde çalışmaya hazırım ve talibim. Hiçbir siyasi mesele vatandaşımızın huzurundan, sevgiden ve saygıdan önemli değildir. Yol haritamızı size sunmak ve sizi en kısa sürede ziyaret etme talebimi size iletiyorum. Vatandaşlarımızın buna ihtiyacı olduğunu da dile getiriyorum. 

Yarıda kalan vaatlerimizi ilk mecliste gündeme getirip, hayata geçireceğimizi de buradan belirtmek istiyorum. 16 milyon İstanbullunun belediyesinin öneminin altını çiziyorum. Her ne yapılıyorsa milletin takdirine sunulacaktır ve hiçbir aşaması gizli kalmayacaktır. Değerli İstanbullular ben çok yoğun bir çalışma için sabırsızlanıyorum. Bu şehrin çocuklarının ve enerjisi yüksek gençlerin duygusundan alacağım. Her şey bu güzel İstanbul'da çok güzel olacak. 

Bu güzel akşamda tabiki umutlu olacağız. Sevinmek başka birinin kalbini kırmak anlamına gelmez. Herkesi hassas davranmaya davet ediyorum. Yarın birbirimizin yüzüne bakacağımızı, 16 miyon insanımıza eşit davranacağımızı belirtmek istiyorum. Ben birazdan ilçeme yola çıkacağım ve vatandaşlarımla buluşacağım. İstanbul'a yeni bir başlangıç hayırlı uğurlu olsun. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum