Reklam
Reklam

İMES Dilovası OSB, yeşile gönül verdi

İMES Dilovası OSB’de “Yeşile Gönül Ver” sloganıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, beraberinde yöneticiler ve bölge müdürlüğü personeli katıldı.

İMES Dilovası OSB, yeşile gönül verdi
20 Eylül 2021 - 17:55

İMES Dilovası OSB'de ağaçlandırma alanında yapılan etkinlik öncesinde açıklamalarda bulunan İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, “Son zamanlarda ülkemizin muhtelif yerlerinde meydana gelen yangın ve sel felaketlerinin yaralarının sarılması için desteğimizi sürdürüyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile de birinci elden doğayla buluştuk. Makine ihtisas organize sanayi bölgesi olmamız sebebiyle bacasız bir sanayi üretimi gerçekleştiriyoruz. Bölgemizde ülkemiz geleceğine gönül vererek katma değerli ürün ürütüyor ve her geçen gün daha da büyütmek için çalışıyoruz. Doğa ve doğada yaşayan canlıların korunması, bölgemizin yeşil ve ferah bir alan olarak kalmasına katkı sağlamak için bugün yeşile gönül verdik. İlk fidanlarımızı yöneticilerimiz ve bölge müdürlüğü personelimizle birlikte toprakla buluşturduk. Etkinlik kapsamında toplamda 995 fidan dikildi.” ifadelerinde bulundu.

"BÖLGENİN GELİŞİMİ DOĞAYA SAYGIYLA BAŞLAR"
Sözlerine devam eden Ahmet Tokkan, “Üretimin olduğu, insanların geçimini sağladığı bölgemizin korunması ve geliştirilmesi ilk olarak bulunduğumuz doğaya saygıyla başlar. Bu sebeple tüm sanayicilerimizin ve vatandaşlarımızın yeşile gönül vererek korunmasını ve arttırılması için mücadele etmesi gerektiği inancındayım. Bu vesileyle etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Son olarak kurulduğu günden bu yana bölgenin muhtelif yerlerinde toplamda 850 bin m2 ağaçlandırma çalışması yapıldığını ifade eden Tokkan, 2022 yılında bu sayıyı 1 milyon metrekareye çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.” Etkinlik katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum