İşte A Milli Takım'ın rakipleri

Kura çekimine 3'üncü torbadan giren A Milli Takım'ın 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finallerinde mücadele edeceği rakipleri belli oldu. Romanya'nın başkenti Bükreş'te çekilen kuralar sonucu A Grubu'nda mücadele edecek olan Türkiye'nin rakipleri İtalya, İsviçre ve Galler oldu.

İşte A Milli Takım'ın rakipleri
30 Kasım 2019 - 21:28

Türkiye'nin EURO 2020 gruplarındaki rakipleri belli oldu. Tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek turnuvaya toplam 24 takım katılacak. Turnuvada takımlar 6 grupta mücadele edecek ve her grupta 4 takım olacak.

RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU
A Milli Futbol Takımımız A Grubu'nda mücadele edecek. Rakiplerimiz İtalya, İsviçre ve Galler oldu. Mililerimiz maçlarını Roma ve Bakü'de oynayacak. EURO 2020'nin açılışı, A Milli Takımımız ile İtalya arasında oynanacak maçla yapılacak.
A GRUBU: İtalya, İsviçre, Türkiye, Galler
B GRUBU: Belçika, Rusya, Danimarka, Finlandiya
C GRUBU: Ukrayna, Hollanda, Avusturya, Play-Off D Yolu Galibi: (Gürcistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Belarus)
D GRUBU: İngiltere, Hırvatistan, Çekya, Play-Off C Yolu Galibi: (İskoçya, Norveç, Sırbistan, İsrail)
E GRUBU: İspanya, Polonya, İsveç, Play-Off B Yolu Galibi: (Bosna, Slovakya, İrlanda Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda)
F GRUBU: Almanya, Fransa, Portekiz, Play-Off A Yolu Galibi: (İzlanda, Bulgaristan, Macaristan, Romanya)

START 12 HAZİRAN'DA
İtalya'nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 12 Temmuz'da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek. Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra'da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg'da gerçekleştirilecek. Yarı finaller ve final ise Londra'da 90 bin kişi kapasiteli Wembley Stadı'nda oynanacak.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum