İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi

Yeni parti kurma çalışmalarına hız veren Ahmet Davutoğlu, Gebzeli iş adamı Ömer Faruk Başaran’ı kadrosuna kattı. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen milletvekilliği seçiminde MHP’den Kocaeli milletvekili aday adayı olan Başaran, aktif siyasette artık Davutoğlu ile yol yürüyecek.

İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi
08 Aralık 2019 - 23:46 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 07:58

AK Parti’den bir süre önce istifa ederek yeni bir parti kuracağını açıklayan Ahmet Davutoğlu, parti kurucu üyelerini büyük oranda belirledi. Davutoğlu’nun kurmayları arasında Gebze’den de önemli bir isim var. Buna göre Başaran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, Davutoğlu’nun teklifi üzerine yeni partinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Siyaset ile yakından ilgilenen ve son olarak 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen milletvekilliği seçiminde MHP’den Kocaeli milletvekili aday adayı olan Başaran, Genel Başkanı olduğu Avrasya Sanayi ve İş adamları Derneği’nin (ASİAD) 30 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirdiği genel kurula Ahmet Davutoğlu’nu da davet etmiş ve ikilinin sıcak diyalogları dikkat çekmişti.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Abant’ta yaptığı kampa katılan Başaran, Davutoğlu ile yol yürüme kararı aldı. Bu haberi sosyal medya hesabından duyuran 54 yaşındaki Başaran, “Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte yeni kurulacak partimizde ülkeme hizmet etmek için parti kurucusu oldum. Tebrik eden tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sağ olun, var olun” ifadelerine yer verdi. Bu arada Davutoğlu, partisinin kuruluş dilekçesini bu ayın üçüncü haftasında İçişleri Bakanlığı’na vereceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum