İşte Ellibeş'in Gebze kontenjanı!

Ankara’ya listesini onaylatmaya sunan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gebze bölgesinin beklentilerini karşılamadı. Ellibeş 50 kişilik yönetim kuruluna dört ilçeden sadece 11 kişiyi dahil etti.

İşte Ellibeş'in Gebze kontenjanı!
12 Haziran 2019 - 13:53 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 15:23

AK Parti’nin Kocaeli’de kalesi Gebze bölgesi, yeni il oluşumunda istediğini alamadı. Gazetemizin ulaştığı ve kesin olmayan bilgilere göre İl Başkanı Mehmet Ellibeş kadrosuna dört ilçeden sadece 11 isme yer verdi. İzmit ve Gölcük eksenli oluşturduğu listeyi genel merkezin oluruna gönderen Ellibeş ekibine, Gebze’den 5, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndan ise 2’şer ismi dahil etti. Ellibeş’in il başkanvekilliğini de Gebze’den alacağı iddia edildi. Bilindiği üzere eski il başkanı Abdullah Eryarsoy, kent siyasetinde Gebze’nin önemine farkındalık yaratmış il başkanvekili olarak Mikdat Aydın’ı görevlendirmişti.

AYDIN VE İŞLEK GÖREVE DEVAM
Mehmet Ellibeş Gebze siyasetçilerinden lav edilen mevcut yönetimde bulunan Mikdat Aydın’a ve Fatih İşlek’e yeniden yer verdiği beraberinde ise belediye başkan aday adaylığı için istifa eden yine aynı yönetimde bulunan Mustafa Yıldıztekin’i, eski meclis üyesi İsmail Keskin ile Seda Çelik’i de listeye eklediği belirtildi. Bununla birlikte Recep Kaya'nın da yönetim listesinde kendisine yer bulabileceği konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum