Reklam
Reklam

İYİ Parti, Gebze'deki esnaflar için öneride bulundu

İYİ Parti Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri Birol Elüstü ve Kayhan Özler, Gebze’de koronavirüs sürecinden etkilenen esnaflar ve Gebzeli üreticiler için meclis gündemine alınması üzerine iki önerge verdi.

İYİ Parti, Gebze'deki esnaflar için öneride bulundu
02 Mart 2021 - 17:10
Gebze Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İYİ Parti grubundan esnaflar için önerge geldi. Kıraathane, lokantaların her türlü vergilerden muaf tutulması, pazarcı esnafından 2021 yılında alınacak işgaliye bedellerinin 2020 yılı üzerinden alınması ve Gebzeli pazarcı esnafından hafta sonu pazar kuramadıkları için bu zamanlardaki işgaliye bedeli alınmaması İYİ Parti gurubu tarafından önerildi. İYİ Parti grubundan ayrıca Gebzeli çiftçilerin ürettiği ürünler için pazar kurulması önerisinde bulunurken, içerisinde mezbaha bulunan bir hayvan pazarı kurulmasını da meclis gündemine sundu.

“YETKİMİZ YOK”
Bunlara yanıt veren Büyükgöz, “Belediye gelirleri kapsamında çevre temizlik maddesini almama gibi bir yetkimiz yok. Pazarcılarla alakalı hafta sonu açmadığı günlerde işgaliye alınmıyor. Gebze’de 3 bin ila 4 bin arasında sera üretimi yapılıyor. Bunlar için Kızılay Caddesi’ndeki otoparkın zemin katını aldık. Bu hafta son imzalar atlıyor. Biz orada haftanın bir günü tamamen Gebze’de seralarda yetişen ürünlerin satışıyla alakalı bir gün gerçekleştireceğiz.

“72 DÖNÜMLÜK ALAN”
Gebze’de kalıcı olarak mezbaha, hayvan satış ve hayvan kesim yeri için planlar önümüzdeki ay meclise gelecek. 72 dönümlük alanı Gebze’ye kalıcı olarak kazandıracağız. Balçık’ın kuzey batı bölgesinde. Kurban Bayramı’na yetiştirmek için gayret göstereceğiz. Hedefimiz en azından satış yönüyle Kurban Bayramı’na yetiştirmek” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum