Reklam
Reklam

Kadıoğlu, aşı konusunda bilgilendirdi

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, vatandaşların nasıl aşı randevusu alabileceklerine dair çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

Kadıoğlu, aşı konusunda bilgilendirdi
28 Ocak 2021 - 13:32
MHRS mobil uygulaması (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ve internetin yanı sıra Alo 182 hattı üzerinden de randevularını alabileceğine değinen Kadıoğlu, “80 yaş ve üstündeki vatandaşlarımızın aşılanması sağlık kuruluşlarında yapıldığından, vatandaşların öncelikle aşı randevusu alması gerekiyor. COVİD-19 aşısı olacak 80 yaş ve üstündeki Gebzeli vatandaşlarımız "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" sitelerinden ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabiz mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabileceklerini hatırlatırım" dedi.

SMS İSE KİŞİNİN TELEFONUNA GÖNDERİLİYOR
Kadıoğlu, konuşmasının devamında ise şunlara değindi; "Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor. Öncelikli gruplarda yer alan kişilerin, uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyorlar. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderimekte. Kişilerin kendilerine en yakın aile hekimliklerini tüm kamu ve üniversite hastanelerinden randevularını oluşturabileceklerinin bilgisini verebiliriz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum