Reklam
Reklam

Kamu bankaları kredi faiz oranlarını düşürdü

Kamu bankaları kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptığını duyurdu. Söz konusu indirimler ticari ve konut kredileri kapsıyor.

Kamu bankaları kredi faiz oranlarını düşürdü
25 Ekim 2021 - 11:11

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ortak bir açıklama yaparak kredi faiz oranlarında indirim yapıldığını duyurdu. Söz konusu indirimler ticari ve konut kredileri kapsıyor. Tüketici kredisi ise kapsam dışında bırakıldı.

KONUT KREDİLERİNDE UYGULANACAK FAİZ ORANLARI
Konut kredileri faiz oranlarında 26 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranlarının uygulanmaya başlanacağı bildirildi.

"İSTİHDAMA KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
3 banka tarafından ortak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır. Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacaktır. Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum