Kandıra'da tepki, Gebze'de sükunet

Kocaeli’ne çöp bertaraf ve toplama merkezi yapılacağı konusunun yankıları sürüyor. Konu hakkında Kandıra’daki büyük tepkilere rağmen, Gebzelilerin konuya sağduyulu yaklaşması dikkat çekiyor.

Kandıra'da tepki, Gebze'de sükunet
22 Ocak 2020 - 09:04

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, geçtiğimiz gün gazete sahipleriyle bir araya gelerek, Kocaeli’ne iki tane çöp bertaraf ve toplama merkezi yapılacağını duyurmuştu. Kent genelinde büyük yankı uyandıran konuya özellikle Kandıra’da tepki üzerine tepki gelirken, Gebze kamuoyunun konuyu sakinlikle karşılaması Büyükşehir nezdinde olumlu bir iz bırakıyor. Hatırlanacağı üzere Büyükakın konu hakkında Gebze özelinde şunları dile getirmişti; “Bizim acil olarak depolama tesisine ihtiyacımız var. Çöp depolama tesisinin Batı yakasındaki kısmı Sabiha Gökçen Havalimanı için maden çekilen bölge. Balçık Köyünün hemen arka tarafına kalıyor. Bu bölgede Sabiha Gökçen’in maden ihtiyacı bitince bir depolama tesisi ve bir bertaraf tesisi kurulacak.”
 
GEBZELİLER HİZMET OLARAK GÖRÜYOR
Bu açıklamanın ardından Gebze kamuoyu konuyu sakinlikle karşılarken, Başkan Büyükakın tesisin bir benzerinin de Kandıra’da kurulacağını açıklamış ve o günden bu yana Kandıra halkı da eylem üzerine eylem gerçekleştirmişti. Bununla birlikte Gebzelilerin çöp bertaraf ve toplama merkezini hizmet olarak gördüğü ve ihtiyaç doğrultusunda yapılacak bu yatırıma sıcak baktığı gözlemleniyor. Gebze halkının büyük bir çoğunluğu kentin yararına olan tüm yatırımlara ev sahipliği yapmanın bölgenin lehine bir durum olduğunu düşünüyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum