Karşılıksız çekle dolandırıcılık operasyonu; 7 tutuklama

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, karşılıksız çek vermek suretiyle firmaları dolandıran bir şebekeyi çökertti. Operasyonda yakalanan 18 şüpheliden 7’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

17 Mart 2020 - 11:44 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 14:16

Gebze polisi her olayda olduğu gibi dolandırıcılara da göz açtırmıyor. Bu kapsamda ekipler, Gebze’de karşılıksız çek vermek suretiyle firmaları dolandıran şahıslara Kocaeli ve İstanbul’da planlı bir operasyon gerçekleştirdi. Elde edilen bilgilere göre dolandırıcılık olayında şüphelilerin, devraldıkları ve sistemde güvenilir olarak kayıtlı bulunan şirketler üzerinden çek ile malzeme alımı yaptıkları, ödeme tarihi geldiğinde ise herhangi bir ödeme yapmadıkları tespit edildi. 

7 TUTUKLAMA
Firmalara karşılıksız çek vererek karşılığında yüklü miktarlarda malzemeler alan ve bunları da 7 farklı adresteki depolara koyan şahıslar, polisin yaptığı başarılı operasyonla yakalandı. Polisin verdiği bilgiye göre malzemelerin piyasadaki değerinin 4 milyon 200 bin TL olduğu öğrenildi. Olayla ilgili olarak 7 kişi emniyetteki ifadelerinin alınması sonrası serbest kalırken, Gebze Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden 7’si ise tutuklandı, 1’i ev hapsi aldı, 3’ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum