Reklam
Reklam

Kaymakam Güler'den huzurevine aşı ziyareti

Sağlık çalışanlarının ardından aşılmanın ikinci adımı olan Huzurevleri’nde aşılamalar başladı. Bu bağlamda Gebze Huzurevi’nde kalan 32 yaşlı COVİD-19 riskine karşı aşılandı.

Kaymakam Güler'den huzurevine aşı ziyareti
19 Ocak 2021 - 18:16 - Güncelleme: 20 Ocak 2021 - 15:12
Koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının aşılama çalışmaları devam ederken, ikinci aşama olarak bugün de Gebze’deki huzurevinde kalan yaşlılarımız ile huzurevi çalışanlarına aşının ilk dozu uygulanmaya başlandı. Kaymakam Güler, koronavirüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini belirterek, huzurevlerinin daha fazla tedbir alınması gereken kuruluşlar olduğuna değindi. Kaymakam Güler burada yaptığı açıklamada, “Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Virüsün yaşlılar üzerinde etkileri daha fazla. En iyi şekilde yaşlılarımızı korumalıyız. Dilerim milletimiz adına bu aşı güzel bir vesile olur ve bu virüsten biran önce kurtuluruz” dedi.

“DEVLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Gebze Huzurevi Müdürü Yıldız Özer ise, koronavirüsün yaşlıları daha fazla etkilediğini belirterek, “Yaşlılarımızın pandemi dönemi boyunca titizlikle tüm ihtiyaçları giderildi. Aşı uygulamasında öncelikli olarak gördükleri için devletimize teşekkür ediyoruz” dedi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelerek, burada kalan 32 yaşlı ile tüm huzurevi çalışanlarına aşı uygulandı. Aşı olan huzurevi sakinleri ise, “Kendimizi çok iyi hissediyoruz. Devletimize biz yaşlılara öncelik tanıdığı için teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum