Reklam
Reklam

Kaymakam Güler, denetimde vatandaşları uyardı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Yeni Bağdat Caddesi ve İlyasbey Caddesi üzerinde faaliyette olan yeme-içme yerleri ve diğer işletmelerde koronavirüs kurallarına uyulup, uyulmadığını kontrol etti.

Kaymakam Güler, denetimde vatandaşları uyardı
08 Nisan 2021 - 16:42
Kaymakam Mustafa Güler, saha denetimlerine devam ediyor. Kaymakam Güler’e denetimlere Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, emniyet ve zabıta  görevlilerinden oluşan ekip de katıldı. Denetimlerde açıklamalarda bulunan Kaymakam Güler, “Esnafımıza COVİD-19 salgınını önlemek için belirlenen bütün kurallara uyması konusunda uyarılar yapıyoruz. Bu kurallara uyarsak çok daha kısa zamanda tümüyle açılmış olabiliriz. Hem hizmet alıcılar hem de hizmet sunucuların kurallara uyması artık olmazsa olmazımız.

"SALGININ BÜYÜMESİNİ ÖNLEMELİYİZ"
Bunu mutlaka el birliği ile yapmamız ve birbirimize yardımcı olmamız lazım. Vatandaşımızı kırmadan incitmeden bu kuralları uygulamak istiyoruz. Alınan tedbirlere dikkat ettiğimiz sürece bu salgının büyümesini önleyeceğiz. Hayatın tekrar normale dönmesi salgını iyi yönetmemize bağlıdır. Virüsün ev ortamı bulaşma hızı her geçen gün artmaktadır. Akraba ve aile ziyaretlerini zorunlu olmadığı takdirde yapılmaması, zorunlu hallerde maske, mesafe kuralına uyulması ve evlerin sürekli havalandırılarak ziyaretin kısa tutulması gerekmektedir” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum