Reklam
Reklam

Kaymakam Güler OSB ve STK temsilcileriyle buluştu

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında, yangın ve sel felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza yardım kampanyası toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Güler OSB ve STK temsilcileriyle buluştu
19 Ağustos 2021 - 16:49
Toplantıya Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Emre Çelebi, daire müdürleri, OSB müdürleri, STK temsilcileri ve hemşehri derneklerinin temsilcileri katılım sağladı. Gebze Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşen programda, son zamanlarda ülkede orman yangınları ile sel felaketlerinin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi ve afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilerek yaraların en hızlı şekilde sarılması amacıyla AFAD öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında İlçemizden yapılacak desteklerin değerlendirildiği istişare toplantısı gerçekleştirildi.  

"ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam Güler “ Ülkemizde meydana gelen yangınlar ve sel felaketleri sebebiyle yaşanan mağduriyetlerin hızlıca giderilmesine ve vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına kamu kurumlarımız, belediyemiz, OSB’lerimiz, ticaret odamız, esnaf odalarımız, diğer sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte önemli bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımızın yaşadığı maddi kayıpları telafi etmek, en hızlı şekilde onlara destek olmak çok önemli. Buradaki tüm yetkililerimizin de bu konuda özel bir çaba göstereceğine hiç şüphem yok. Bu doğrultuda toplantımızda 'neler yapabiliriz, nasıl bir yol izlemeliyiz' konularını değerlendireceğiz. Şimdiden yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için verdiğiniz emeklerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. 

HESAP NUMARALARI ÜZERİNDEN BAĞIŞTA BULUNABİLİRLER
Ayni yardımda bulunmak isteyen kurum/kuruluş veya vatandaşlarımızın temin ettikleri ürün veya malzemeleri, AFAD İl Müdürlükleri koordinasyonunda,  AFAD Başkanlığınca afet bölgelerinde oluşturulan depolara sevkinin, tesliminin sağlanması gerektiğini belirten Kaymakam Güler, ayrıca vatandaşlarımızın “YANGIN” ya da “SEL” yazarak 1866’ya gönderecekleri SMS'le destek verebileceklerini, ya da AFAD Başkanlığı tarafından açılan hesap numaraları üzerinden bağışta bulunabileceklerini  belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum