Reklam
Reklam

Kaymakam Güler, şehit ailelerine gitti

Her fırsatta şehitlerimizin ailelerini ziyaret eden Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde de onları unutmadı.

Kaymakam Güler, şehit ailelerine gitti
19 Mart 2021 - 15:46 - Güncelleme: 19 Mart 2021 - 15:57
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler şehit ailelerini yalnız bırakmıyor. Bu bağlamda Kaymakam Güler beraberinde Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir ile birlikte 1995 yılında Bingöl’ün Genç İlçesinde çıkan çatışma sonucu şehit olan şehit er İdris Hınık’ın, 2016 yılında çatışma sonucunda şehit olan köy koruyucusu Adem Demir’in, 2005 yılında Şırnak’ta şehit olan er Soner Tomak’ın, 2014 yılında Gaziantep’te şehit olan er Gökhan Dağbay’ın ve 1996 yılında Diyarbakır’da şehit olan piyade er Nevzat Akgün’ün ailelerini ziyaret etti. 

“HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ”
Şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanmış vatan toprağı kadar, onların kıymetli ailelerinin de birer emanetleri olduğunu ziyaretlerinde dile getiren Kaymakam Güler, “Bugün bu topraklar üzerinde huzur içerisinde ve özgürce hayatımızı sürdürüyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu toprakları bize vatan yapan o günden bugüne kadar bayrağımızın bekası ve ülkemizin huzuru için canlarını siper eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.
 
"KAPIMIZ SİZLERE HER ZAMAN AÇIK"
Şehitlerin aileleri ile sohbet eden Kaymakam Güler, onların sorun ve taleplerini dinledi. Şehit ailelerinin ve gazilerinin sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Kaymakam Güler, “Devletimizin imkanları kendilerinin hizmetindedir. Herhangi bir sorun veya sıkıntınız da biz her zaman yanınızda olacağız. Kapılarımız sizlere her zaman açık olacak” dedi. Kaymakam Mustafa Güler şehit aile ziyaretlerinin tüm kurum amirlerince düzenli olarak da gerçekleştirildiğini ve bu ziyaretlerin bir vefa borcu olduğunu belirterek şehit aile yakınlarına hediyeler takdim etti.


 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum