Reklam
Reklam

Kaymakam Güler, 'Siyer-i Nebi' ödül törenine katıldı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze İmam Hatip Mezunları Derneği’nin düzenlemiş olduğu ve ilçe genelinde online olarak yapılan ortaokullar arası ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasında dereceye giren okulların ödül törenine katılım gösterdi.

Kaymakam Güler, 'Siyer-i Nebi' ödül törenine katıldı
10 Haziran 2021 - 17:52 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 17:59
Gebze’de ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasının ödül töreninde kazananlar belli oldu. Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan ödül törenine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in yanı sıra Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı ve STK temsilcileri katıldı. Törende bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Güler, konu hakkında şunları dile getirdi; “Peygamber Efendimizin hayatı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmeyi ve örnek bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bu yarışmayı düzenleyenleri ve bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu ülkenin geleceği sizin gibi gençlerin omuzunda yükselecek. Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. İstiklalimizi istikbalimizi teslim edeceğimiz siz yavrularımızın çok iyi yetişmesini istiyoruz. 

“BİR AMACINIZIN OLMASI LAZIM”
Onun için sizin bir hedef koymanız lazım bir amacınızın olması lazım,  vatanınız için, milletiniz için, aileniz için fedakâr olmak lazım çok çalışmak lazım. Ancak o zaman başarıya ulaşabilirsiniz.  Hedeflerinizi yüksek tutun, yüksek idealleriniz olsun, sadece günü kurtarmak için çalışmayınız, her zaman çok çalışın, gayret edin, çok kitap okuyun, bir dili iyi bir şekilde öğrenin, derslerinizde hepinize başarılar diliyorum.”

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından programda ödül törenine geçildi. Birinci olan öğrenci Mehmet Akif Erdoğan’a ödülünü Kaymakam Güler, ikinci olan öğrenci Aysu Jalova’ya ödülünü Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı, üçüncü olan öğrenci Zeynep Çetin’e Gebze İmam Hatip Mezunlar Derneği Başkanı Cenk Çelik verdi.
 
EĞİTİM HAYATLARINDA BAŞARI DİLEDİ
Mansiyon ve teşvik ödülleri ise Tevfik İleri Ortaokul Müdürü Rüştü Acar, Müdür yardımcısı Ali Suat Dağıstanlı ve Dernek yönetim kurulu üyesi Hüseyin Güler tarafından verildi. Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulundan birçok öğrencinin dereceye girmiş olmasından dolayı mutluluğunu dile getiren Kaymakam Mustafa Güler, öğrencileri tebrik edip eğitim hayatlarında başarılar diledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum