Reklam
Reklam

Kaymakam Kara, SEDAŞ ve Telekom'dan hizmet istedi

Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, vatandaşların SEDAŞ ve Telekom’a olan şikayet ve istekleriyle ilgili bir toplantı düzenledi. İlçede yaşanan elektrik kesintisi ve internet altyapı sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda çözüm yolları arandı.

Kaymakam Kara, SEDAŞ ve Telekom'dan hizmet istedi
20 Şubat 2021 - 12:07
Darıca’da artık çekilmez bir çile haline gelen elektrik kesintisi ve internet sorunları Darıca Kaymakamı Yüksel Kara’nın düzenlediği toplantıda masaya yatırıldı. Darıca Kaymakamlığı’nda gerçekleşen toplantıya Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, Sedaş ve Telekom yetkilileri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

“GEREKİRSE ENERJİ BAKANLIĞI’NA GİDERİZ”
Darıca Kaymakamı Yüksel Kara yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımız, SEDAŞ ve Türk Telekom’dan çok şikayetçi. Elektrik kesintileri, internetin olmaması veya yavaş çalışması bizlere gelen en çok şikayetler. Elektrik kesintileri planlı kesinti olsa dahi çok uzuyor. SEDAŞ yetkilileri yatırımlarını arttırmalı. Vatandaş, en ufak sorunda SEDAŞ’a ulaşamıyor. SEDAŞ, iletişim hattını güçlendirmeli. Gerekirse biz kurumun sahipleriyle görüşürüz. Orası da çözüm üretmezse Enerji Bakanlığı’na gidip çözüm üretiriz. Telekom’da internet altyapısını güçlendirmeli. Vatandaşımızın yaşadığı mağduriyetleri ortadan kaldırmak için belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız ve muhtarlarımızla bu konuların takipçisi olacağız” dedi.

“TOPU TAÇA ATMAYA GEREK YOK”
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, “SEDAŞ ve Türk Telekom ile sorun olduğunda vatandaşlar direk bizleri arıyor. Muhatap biziz. Genel olarak bir seviye yükseldi. Trafolar güçlendirildi ancak Darıca’da hala ciddi elektrik kesintileri var. Vatandaş inşaata başlarken PALGAZ ve İSU abonelik veriyor. İskan alındıktan sonra normal abonelik veriyor. Ancak SEDAŞ bunu yapmıyor. Telekom yatırım konusunda ise geri duruyor. Bazı mahallelerimizde İnternet altyapısı kötü. Fiber altyapının bazı mahallelerde olması gerek. Evet, geçmişe göre iyi durumdayız ancak tüm Darıcalı hemşerilerimizin internet kullanmasını istiyoruz. Telekom personeli ise topu daima belediyeye atıyor. Biz bir şey yapamıyoruz. Topu taça atmaya gerek yok” dedi.

"5 YILDA DARICA’YA 10 MİLYON HARCANDI"
SEDAŞ Gebze Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları konuşmada, “5 yılda Darıca’ya harcadığımız para 10 Milyon TL. Sadece bu sene yapacağımız çalışmalarla 16 milyonluk yatırım yapacağız. Bu seneki yatırım programlarımızda yapacağımız çalışmalarla en çok elektrik kesintisi yaşanan yerlerde çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kış döneminde hafta sonları planlı kesintimiz yok. Darıca için 17 kişilik bir ekibimiz var. Direklerimiz çok sıkışık. Direk yerlerini bile komisyonla değiştirebiliyoruz” dediler.

AK PARTİ RAPOR HAZIRLADI
AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay da yaptığı konuşmada, “SEDAŞ’ın personeli az, yatırımları eksik. Faturalar 2-3 ayda bir geliyor. Biz bir rapor hazırladık. SEDAŞ Yetkililerine bunu sunacağız. Darıca’da yaşanan planlı kesintileri SMS olarak gönderilmeli. İnşallah bu sorunlar çözülmeli” dedi.

3 MAHALLEDE VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ
Son olarak söz alan CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, ”Darıca’nın nüfusu daima artıyor. Biz talep edebiliriz, sizlerde yapmaya çalışırsınız. Bayramoğlu, Emek ve Piri Reis Mahallelerinde voltaj düşüklüğü şikayetleri geliyor, beyaz eşyalar bozuluyor. Elektrik kesintileriyle alakalı çok şikayet alıyoruz. Telekom’un ise geri dönüş problemi var. Çok uzun bir süre bekleniyor” dedi.

Darıca'da elektrik kesintisi ve internet altyapı sorunları masaya yatırıldı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum