Kazım Karabekir'e 2 modern park

Darıca Belediyesi, 39 bin 380 nüfusu ile Kocaeli’nin en kalabalık mahallesi olma özelliğini taşıyan Kazım Karabekir Mahallesi’ne gereken önemi veriyor. Bu doğrultuda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Başkan Bıyık’ın talimatıyla Kazım Karabekir Mahallesi’ne 2 modern park inşa edecek.

Kazım Karabekir'e 2 modern park
12 Aralık 2019 - 11:04

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla ilçe geneline yeni ve modern parklar kazandırılıyor. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, başkan yardımcısı Ayhan Naci Yılmaz ile birlikte Kazım Karabekir Mahallesi’nde inşaatı devam eden park alanlarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Park inşaatları tamamlandığında Darıca iki yeni nesil modern parka daha kavuşmuş olacak. Molla Hüsrev Caddesi üzerinde inşaatına yeni başlanan park yaklaşık 1 dönüm alan üzerinde inşa edilecek. İçerisinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri ve yürüyüş yollarının yer alacağı park, bitki ve ağaç çeşitleriyle de dikkat çekecek.

ENGELLİLER UNUTULMADI
Bir diğer park çalışması da 19 Mayıs parkında gerçekleşiyor. Mevcut parkın yenileneceği çalışma ile 19 Mayıs Parkı Darıca’ya yakışan modern bir park haline gelecek. 2.5 dönüm alanda yeniden inşa edilecek parkın içerisinde gençlerin spor yapacağı semt sahası yapılacak. Futbol, voleybol ve basketbol sahalarının yer alacağı 19 Mayıs Park’ında ayrıca fitness aletleri ve yürüyüş yolları da olacak. 19 Mayıs parkında engelliler de unutulmadı. Engelli oyun grubunun da yer alacağı parkta engelli aileleri çocuklarıyla birlikte güzel vakit geçirebilecekler.

PARKLAR HERKESE HİTAP EDECEK
Darıca’da yapılacak iki parkın yeni nesil olarak inşa edileceği belirtilirken, iki parkta da granit küp taşları kullanılacak. Bitki ve ağaç çeşitleriyle de renklendirilecek parklar hem çocuklara, hem gençlere hem de ebeveynlere hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Yeni nesil parkları Darıca’ya kazandırmak istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca’ya yakışan modern parkları diğer mahallelerde de uygulayacaklarını ifade etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum