KBB'nin 2020 bütçesi belli oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 2019 yılının son oturumunda bir araya geldi. Mecliste 2020 yılı bütçesi görüşüldü.

KBB'nin 2020 bütçesi belli oldu
12 Aralık 2019 - 17:51

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2019 yılındaki son toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında 12 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 bütçeleri onaya sunuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Aralık ayı meclis toplantısında 114 madde görüşüldü. 2019 yılının son Meclisinde plan ve bütçe komisyonunun 2020 mali yılı bütçesi ve performans programı görüşüldü. 12 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 bütçeleri onaya sunuldu. Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı Bütçesi 2 milyar 775 milyon TL olarak belirlendi.

TOPLU TAŞIMAYA ORTAK HAVUZ
Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı meclisinde şehir içi toplu taşıma için önemli bir adım atıldı. İzmit ilçesinde başlayacak olan ortak havuz için 5 No’lu Kooperatif ile protokol yapılması için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a yetki verildi. İmzalanacak protokol kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Park A.Ş ve 5 No’lu Minibüsçüler Kooperatifinin bir araya gelerek oluşturacağı ortak gelir havuzu ile ulaşım tek elde toplanacak. Sistemde ulaşımın tamamını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordine edecek. Seferleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi düzenleyerek, rekabetin önüne geçecek. Protokol ile Büyükşehir Belediyesi İzmit’te yapacağı ortak gelir havuzuna tramvayı da dahil edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum